Raperzy iKON i WINNER połączyli siły. Światło dziennie ujrzała ich wspólna płyta, „The Mobb”!

MOBB, sub-unit Mino oraz Bobby’ego, wkroczył na muzyczną scenę w mocnym, hip-hopowym stylu! 9 września o północy KST zostały wydane dwa teledyski, FULL HOUSE oraz HIT ME. Tym samym znamy już pełen mini album. „The Mobb” jest projektem, który ma w pełni pokazać styl duetu, bez względu na wyniki w listach przebojów. Yang Hyun Suk, szef YG Entertainment, podkreśla, że artyści są w pełni usatysfakcjonowani rezultatami swojej pracy i chcą jak najszybciej zagrać dla fanów. „The Mobb” to połączenie trapu z hiphopowymi dźwiękami. Raperzy wpisują się w popularny hip-hopowy styl, dodając swoje cechy charakterystyczne, jak flow i chrapliwe głosy. Płyta zawiera 4 utwory, dostępna będzie w dwóch wersjach. Do każdej z nich dołączony będzie plakat oraz kolekcjonerska karta.

  1. 꽐라 HOLUP! – Bobby solo
  2. 붐벼 (FULL HOUSE)
  3. 몸 BODY – Mino solo
  4. 빨리 전화해 HIT ME (feat. KUSH)

Na dwa dni przed debiutem MOBB, wydane zostały solowe piosenki każdego z artystów. 7 września Bobby pokazał swoje umiejętności w HOLUP!. Charakterystyczną cechą jego rapu jest pewne siebie atakowanie słuchacza swoim flow i zachrypniętym głosem. W HOLUP! nie jest inaczej. Dzień później Mino pokazał się z zupełnie innej strony w BODY. Nie ściga się z Bobbym i ponownie prezentuje się jako opanowany i wrażliwy raper. W każdej z tych piosenek słychać indywidualny styl ich autorów, który mogliśmy usłyszeć i porównać do wcześniejszych utworów iKON oraz WINNER. Mimo to stworzyli kawałki, dzięki którym wyróżnili się wśród artystów własnej wytwórni. Płynniejszy styl rapu Mino stanowi dobry kontrast dla agresywności Bobby’ego. Teledyski są do siebie bardzo podobne wizualnie, polegają na grze świateł i kolorów. Reżyserowała je ekipa Dream Perfect Regime, z Christianem Yu na czele.

Wspólne piosenki, wydane pod pseudonimem MOBB, opublikowane zostały jednocześnie, tego samego dnia. Na godzinę przed premierą Mino oraz Bobby zorganizowali specjalny showcase, nazwany „MOBB TOWN LIVE”, w którym opowiadali o pracy nad albumem i solowymi utworami. Dowiedzieliśmy się m.in. że to oni wymyślili nazwę swojego unitu, a Mino zaprojektował logo. Dodatkowo pomieszczenia, w których kręcono sceny teledysków, to pokoje, w których Mino oraz Bobby mieszkają na co dzień. Podczas showcase’u zaprezentowano również zakulisowe sceny z planu filmowego (29:33 – FULL HOUSE, 39:00 – HIT ME). Odliczanie do comebacku możecie zobaczyć TUTAJ z angielskimi napisami.

HIT ME jest piosenką bardziej taneczną i nastrajającą na imprezę. Przewodzą niskie, housowe rytmy zmieszane z melodią graną na elektrycznej gitarze. W teledysku zobaczymy rapera G2, który wziął udział w piątej edycji Show Me The Money. Bobby jest płynniejszy od Mino, który akcentuje każde słowo. Prócz rapu, usłyszymy, jak soliści śpiewają. W FULL HOUSE tempo, w porównaniu do HIT ME, jest trochę zwolnione. Jest to trapowy kawałek z prowadzącą syreną. Stylem teledysk przypomina produkcje amerykańskich raperów. Gościnnie wystąpiła w nim CL.

YG Entertainment przedstawił także harmonogram promocji MOBB, nazwany MOBB TOWN plan. Kampania promocyjna obejmowała już showcase na V App. Oprócz tego przewidziany jest kolaboracyjny event z PBA w Itaewon 9 września. W tym miesiącu powstanie także stoisko „MOBB STORE” w Itaewon. Impreza „MOBB NIGHT”, zorganizowana z okazji wydania albumu, zaplanowana jest na 22 września.

Pomimo luźnego podejścia YG do wyników, MOBB znalazł się na światowych listach. Płyta zajęła pierwsze miejsce w 7 krajach oraz 19. w Stanach Zjednoczonych (09.09.16, 13:00 KST).

MOBB wystąpi z Full House HIT ME 11 września w Inkigayo na kanale SBS.

 

źródła: (1)(2)(3)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.