Grupa dołączyła do tegorocznych wakacyjnych comebacków. Jej członkowie zmierzyli się nie tylko z nowymi brzmieniami, ale i językiem. Przeczytajcie, co jeszcze warto wiedzieć o „Ride On The Wind” KARD!
Damsko-męski kwartet zaprezentował swój trzeci mini-album „Ride On The Wind”. Krążek ukazał się 25 lipca, rok po oficjalnym debiucie KARD. Płytę promuje piosenka o takim samym tytule. Jej promocję możecie przypomnieć sobie TUTAJ.

Tytułowe Ride on the wind jest kombinacją dancehallu i house. W tekście piosenki oczarowany mężczyzna pyta się kobiety, czy jest nim zainteresowana. Obiecuje, że zrobi dla niej cokolwiek będzie chciała. KARD porównuje ich pierwsze spotkanie do lekkiej bryzy. Warto dodać, że piosenkę rozpoczyna J.Seph, który tym razem śpiewa. Grupa udostępniła również klip z samą choreografia, który dostępny jest na YouTube.


Krążek składa się z sześciu utworów, w tym podkładu Ride on the wind. Przy tworzeniu każdego z kawałków pracował BM. Jak informuje portal Genius, J.Seph nie pisał swojego tekstu jedynie do tytułowej piosenki krążka. Twórczość zespołu skomentował BM w wywiadzie dla TongTongTv, mówiąc że „nieważne, który z członków KARD rozpoczyna piosenkę, już po dźwiękach wiadomo, że to właśnie ta grupa”.

  1. INTRO: Humming – już sam tytuł wskazuje, że artyści w utworze wprowadzającym ograniczyli się jedynie do delikatnego nucenia (humming po angielsku oznacza właśnie nucenie). Ponownie usłyszymy tropikalną nutę, którą faworyzuje KARD.
  2. Moonlight – wyznanie uczucia wobec drugiej osoby. Fascynacja partnerem powoduje, że zakochany czuje się, jakby latał w świetle księżyca. Charakterystyczna melodia w refrenie daje znać, że mamy do czynienia właśnie z KARD.
  3. Ride on the wind
  4. Knockin’ on my heaven’s door – grupa po raz pierwszy odeszła od tropikalnego house i spróbowała popowych brzmień, które królują na listach przebojów. Jest to kolejna próba zdobycia serca wybranki i obietnica, że o nic nie musi się martwić, a wyłącznie polegać na swoim chłopaku. Podczas relacji na żywo na V LIVE grupa zatańczyła choreografię do piosenki. Obejrzycie ją TUTAJ (14. minuta)
  5. Dímelo – (hiszp. powiedz mi) ukłon w stronę hiszpańskojęzycznych fanów. Piosenka opisuje zbliżenie kochanków, którzy opisują swoje wzajemne pragnienie. Romantyczna atmosfera budowana jest poprzez użycie hiszpańskich fraz takich jak wyznanie z refrenu – yo te quiero así, dímelo, czyli „chcę cię taką/takiego, powiedz mi to”. 
  6. Ride on the wind (inst.)

Poniżej obejrzycie zakulisowy klip z sesji zdjęciowej i kręcenia tytułowej piosenki.


 

W dniu premiery na światowym iTunes pojawiły się stare wydawnictwa KARD – album „You & Me” był na 2. miejscu na Węgrzech, a tytułowe You In Me oraz Hola Hola kolejno na 7. i 8. miejscu na Cyprze. Krążek „Ride On The Wind” najlepiej przyjęto natomiast w Boliwii, gdzie cztery dni po premierze znalazł się na piątej pozycji. W dniu pisania artykułu znajduje się na 10. miejscu.

 

Warto dodać, że na sierpień zapowiedziane są pierwszy koreański koncert zespołu. Przypomnijmy, że ostatnie wydawnictwo ukazało się w listopadzie 2017 roku. Zespół zaprezentował wtedy mini-album „You & Me”. Jego podsumowanie przeczytacie w jednym z naszych artykułów, TUTAJ.

 

źródła: (1)(2)(3)
źródło zdjęcia: V LIVE KARD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.