Młody solista Starship Entertainment wrócił ze swoim drugim mini-albumem, „Another”. Krążek zaskakuje słuchacza dojrzałymi brzmieniami. Sewoon nie traci jednak swojej świeżości i młodości, które czuć w każdym z utworów. Czego możecie spodziewać się po płycie?

W sierpniu minie rok od oficjalnego debiutu Jeong Sewoona. 20 lipca usłyszeliśmy drugie EP w karierze muzyka. „Another” pokazuje, jak solista zmienia się i dojrzewa muzycznie. Płyta ma ukazać nową twarz Sewoona, który sam przyznaje, że nadal szuka swojej artystycznej tożsamości i próbuje różnych rzeczy. Krążek udowadnia jednak, że w ciągu roku przemienił się z on z uroczego chłopca w świadomego, młodego mężczyznę. W tytułowym kawałku albumu muzyk porzucił swoją gitarę na rzecz fortepianu, dzięki czemu poznajemy jego świeżą odsłonę. Nie oznacza to jednak, że pożegnał się on ze swoim znakiem rozpoznawczym – akustyczne dźwięki usłyszymy w niejednej pozycji na płycie.

„Twenty-something” to popularne w języku angielskim określenie na kogoś pomiędzy 20. a 29. rokiem życia. Tytułowy singiel albumu, 20 Something, skierowany jest właśnie do osób w tym wieku. Sewoon, który napisał tekst piosenki wraz z Brother Su, sam znajduje się w tej grupie i wie, z czym trzeba się mierzyć będąc dwudziestoparolatkiem. Wchodzenie w dorosłe, samodzielne życie nie jest proste, czekają tam na nas wzloty i upadki. Jednak po każdej porażce trzeba wstać, docenić nowy dzień i walczyć o siebie. Taki jest główny przekaz utworu – nie pozwólmy przeciwnościom nas zatrzymać. Za kompozycję odpowiedzialny jest Jung Dong Hwan z MeloMance, któremu przy produkcji pomagał sam Sewoon.

Duża część teledysku do 20 Something została nakręcona w rosyjskim Władywostoku. Dzięki temu solista miał okazję podróżować Koleją Transsyberyjską, a także pokazać w klipie najważniejsze punkty miasta. Na koreańskiej plaży powstały natomiast jedne z najtrudniejszych scen do nakręcenia – Sewoon, który gra na fortepianie stojącym w morzu. Teledysk zdaje się odzwierciedlać tekst utworu – życie dwudziestoparolatka jest pełne podróży (tych prawdziwych, jak i metaforycznych), marzeń i rozważań, co robić dalej.

Sewoon przyzwyczaił już do plejady znanych producentów na każdym ze swoich wydawnictw. Tym razem także nie jest inaczej. Na „Another” usłyszymy kawałki wyprodukowane przez między innymi Duble Sidekick (Sistar, 2PM czy GFRIEND), Kiggena (VIXX, JBJ, MXM oraz już wcześniej Sewoon) czy duet Caesar & Loui (Red Velvet, BTOB czy Shinhwa). 

  1. 20 Something
  2. WATERFALL – chociaż rozpoczyna się delikatną melodią, zwiastującą balladę, utwór szybko rozwija skrzydła. Łączy w sobie dźwięki akustycznej gitary oraz pianina z mocnym syntezatorem, co tworzy razem tropikalne brzmienie. Opowiada o porzuceniu swoich problemów i poczuciu wolności, która została porównana do tytułowego wodospadu.
  3. Eye 2 Eye – elegancka ballada, w której usłyszymy gitarę akustyczną i perkusję, a w tło wplecione są delikatne syntezatory. Jej słowa to urocze i jednocześnie pełne klasy wyznanie miłości. Bohater utworu chce spędzać z ukochaną osobą każdą możliwą chwilę, więc w tym przypadku nawet mrugnięcie oczami jest marnowaniem wspólnego czasu. 
  4. La La – kolejny utwór, w którym Sewoon mówi swojej wybrance, jak idealna jest i jak wiele dla niego znaczy. Pokazuje to jednak w zupełnie inny sposób, niż we wcześniejszej propozycji. Tym razem wyznanie jest bardziej odważne i dojrzałe. To wszystko w otoczeniu mocnych basów, syntezatora i gitarowych riffów.
  5. I Wonder – minimalistyczny podkład, zbudowany głównie dzięki gitarze akustycznej, pokazuje marzycielski charakter piosenki. Jej bohater siedzi w pokoju, wpatrzony przez okno w nocne niebo pełne gwiazd. Myśli o swojej ukochanej, z którą czuje się jak zatrzymany w czasie w bajkowej Nibylandii.
  6. SHADOWS – delikatny numer, w którym oprócz wysokich tonów, na które wspina się ze swoim głosem Sewoon, usłyszymy także rap solisty. Opowiada on o samotności, która towarzyszy po rozstaniu z ukochaną. Bohater tekstu przekonuje jednak dziewczynę, że ta może wrócić do niego w każdym momencie. Ma więc nadzieję, że posłucha tego utworu i zmieni zdanie, co do ich związku.

Od czasu premiery „Another” zobaczyliśmy już kilka występów Sewoona z 20 Something. Jednym z pierwszych wykonów na żywo było nagranie stworzone na kanał M2. Możecie obejrzeć je TUTAJ. Promocja w programach muzycznych także się rozpoczęła, a solista wystąpił już w między innymi w Mnet M!Countdown czy KBS Music Bank.

Na portalu Melon pojawiła się galeria zakulisowych zdjęć z nagrań do klipu w Korei. Fotografie zobaczycie także u nas:

Jak podoba Wam się najnowszy comeback Sewoona? 

 

źródła: (1)(2)
źródło zdjęcia: Oficjalna Strona Starship Entertainment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.