Wraz z końcem 2021 roku, Jae zdecydował się rozstać ze swoją dotychczasową wytwórnią.

Końcówka starego oraz start nowego roku były pełne zaskoczeń dla My Day. JYP Entertainment udostępniło oficjalne oświadczenie dotyczące zakończenia kontraktu Jae z DAY6.

Dzień dobry, tu JYP Entertainment.

Po pierwsze, szczerze przepraszamy za wywołanie zamieszania nagłymi wiadomościami dla My Day, które okazują wiele wsparcia DAY6.

Jae, który do tej pory był członkiem DAY6, odszedł z zespołu z dniem 31 grudnia 2021 roku, a jego kontrakt został rozwiązany. Przez długi czas prowadziliśmy intensywne rozmowy z Jae, a po dogłębnej dyskusji zdecydowaliśmy się uszanować stanowisko artysty i zakończyć nasz kontrakt na wyłączność.

Chociaż nasza współpraca z Jae dobiegła końca, JYP Entertainment będzie kibicować również przyszłym działaniom Jae wraz z jego nowym startem.

Obiecujemy nadal w pełni wspierać działania DAY6 i prosimy o dalszą sympatię i wsparcie od My Day.

Dziękujemy.

Kilka godzin przed publikacją stanowiska JYP, Jae podzielił się krótką notatką, w której poinformował fanów o swojej przerwie w aktywnościach DAY6. Poprowadził także transmisję na Twitchu, gdzie ujawnił, że rozmawiał z członkami kapeli i „na razie” nie będzie jej częścią oraz poprosił fanów o zaufanie w tym temacie. 

Przypomnijmy, że kontrakty wszystkich członków DAY6 kończą się w 2022 roku. Zespój jest jednak aktualnie na hiatusie, spowodowanym służbami wojskowymi. W armii służą już Sungjin oraz Young K, Dowoon rozpocznie trening w połowie stycznia, natomiast Wonpil nie ogłosił jeszcze swoich wojskowych planów. 

źródło: (1)
źródło zdjęcia: Oficjalna Strona DAY6

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.