Kontrakty dziewczyn z EXID zakończyły się. Hani i Junghwa postanowiły nie odnawiać umów z wytwórnią.

Banana Culture opublikowało na fancafe girlsbandu oraz ich Twitterze oświadczenie dotyczące przyszłości EXID. Wyczytamy z niego, że Hani i Junghwa postanowiły nie przedłużać swoich kontraktów, których ważność wygaśnie w maju. Pozostałe członkinie skupią się na solowych aktywnościach. Solji i LE przygotowują się do wydania albumu, a Hyelin dodatkowo rozwinie skrzydła w branży rozrywkowej. Wytwórnia podkreśliła, że nie jest to rozpad EXID. Przeczytajcie poniżej tłumaczenie oświadczenia Banana Culture:

Dzień dobry, tutaj wytwórnia Banana Culture.

To oficjalne oświadczenie dotyczące odnowienia kontraktów EXID.

Solji, LE oraz Hyelin podpiszą ponownie swoje umowy [z Banana Culture]. Hani i Junghwa, po wielu rozmowach, zdecydowały się nie przedłużać kontraktów po ich wygaśnięciu w maju 2019 roku.

Członkinie, które zostaną w agencji, skupią się na indywidualnych aktywnościach. Solji oraz LE przygotowują się do wydania solowego albumu, zważając na ich talent wokalny, umiejętność rapowania oraz znajomość  w komponowaniu piosenek. Hyelin skupi się nie tylko na muzyce, ale także branży rozrywkowej typu variety, aby zdobyć uznanie jako zróżnicowana artystka.

EXID jest bliskie nie tylko naszym sercom, ale także fanów, dlatego nie uważamy tego za rozpad zespołu. W trakcie przejścia [Hani i Junghwy do nowej firmy], członkinie spróbują nowych wyzwań i aby w przyszłości ponownie pracować wspólnie.

Nasza wytwórnia dołoży wszelkich starań, aby Solji, LE i Hyerin otrzymały jak najlepiej dopasowane do nich aktywności oraz aby osiągnęły sukces i rozwinęły się muzycznie.

Dodatkowo, chcielibyśmy podziękować Hani i Junghwie, które opuściły naszą firmę. Składamy im najszczersze podziękowania [za współpracę] i chociaż ich kontrakty dobiegły końca, będziemy je wspierać w najbliższych solowych aktywnościach.

Prosimy Was [fanów] o bezgraniczne wsparcie dla pięciu członkiń EXID, które są w trakcie rozpoczęcia nowej ery [dla zespołu].

Krótko po oświadczeniu o kontraktach zespołu, wytwórnia poinformowała o najbliższym comebacku EXID. Nowy mini-album dziewczyn będzie miał swoją premierę już 15 maja. Zaplanowano dla zespołu cała gamę muzycznych aktywności zarówno w Korei, jak i na międzynarodowym polu. Po zakończeniu wszystkich promocji płyty, Hani i Junghwa rozpoczną szukanie nowej agencji.

 

źródło: (1)
źródło zdjęcia: Oficjalny Twitter EXID

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.