Gdyby płyty nagle miały stać się ludźmi, „My Moment” w swojej człowieczej wersji z pewnością zostałoby Sungwoonem. Powiew świeżości, dużo humoru i wesołe brzmienia mieszają się w nim z nutą nostalgii i melancholii. Solista pokazał swoje kolory oraz wokalne umiejętności, pozostawiając słuchacza jednocześnie z lekkim niedosytem. Przeczytajcie nasze podsumowanie albumu!

Zaraz po zakończeniu kontraktów Wanna One, pierwszego dnia 2019 roku dostaliśmy informację, że Sungwoon planuje wydanie swojego krążka. Od czasu tego newsa do premiery wydawnictwa minęły dwa miesiące. „My Moment”, debiutancki solowy mini-album artysty, ukazał się 28 lutego. W styczniu muzyk podzielił się jednak wyjątkowym singlem, Don’t Forget, do którego zaprosił Park Ji Hoona.

Tytułową piosenką płyty zostało BIRD. Utwór napisali wspólnie Sungwoon oraz producent VENDORS. Ten wesoły, nastrajający pozytywną energią numer powstał z myślą o fanach solisty. Przypomnijmy, że fandom artysty to HA:NEUL, które jest połączeniem jego nazwiska, Ha (하) oraz neul (늘), czyli „zawsze”. Razem tworzy to haneul (하늘), czyli koreańskie „niebo”. Łączy się to dodatkowo z przezwiskiem muzyka, goreum (구름) – „chmura”. Nic więc dziwnego, że singiel związany jest z podniebnymi wojażami. „Pomyślałem, że fani dodają mi skrzydeł, więc chciałem to jakoś wyrazić”, zdradził Sungwoon na konferencji prasowej przed premierą płyty.

Muzyk jest współautorem wszystkich piosenek na płycie. Jaki koncept obrał przy ich tworzeniu? „Chciałem zawrzeć na niej cały „roboczy dzień” i utwory, których chciałbym słuchać rano, w ciągu dnia i pod jego koniec”, wyznał na konferencji prasowej. „[…] Chcę pokazać ludziom, że to muzyka, którą chcę robić”, zdradził zapytany o oczekiwane rezultaty [w rankingach muzycznych]. „Byłoby świetnie, gdyby wyniki były dobre, jednak podczas promocji skupię się na odkrywaniu, czy ludziom podoba się taka sama muzyka, co mi.”

  1. Don’t Forget (ft. Park Ji Hoon) – miesiąc przed premierą solowej płyty Sungwoona, ukazał się singiel zapowiadający krążek. Napisany przez artystę jeszcze za czasów Wanna One utwór opowiada o dawnej relacji i wspominaniu wspólnych chwil. Bohater tekstu ma jedną prośbę – „nie zapomnij mnie”. W numerze usłyszymy także innego członka boysbandu z Produce 101, Park Ji Hoona.
  2. BIRD
  3. .. (Tell me I love you) – kompozycja pozostaje w świeżym i energetycznym tonie, który nadał wcześniej tytułowy singiel płyty. Jej wesołe brzmienie sprawia, że uśmiech sam pojawia się na twarzy słuchacza. Utwór jest prośbą do dziewczyny, by ta wyjawiła swoje prawdziwe uczucia. Chłopak jest w niej zakochany i nie może się już doczekać, aż usłyszy, że jego wybranka także go lubi.
  4. 문득 (Remember You) – płyta zwalnia, od pierwszych dźwięków witając nas pianinem. Remember You ujawnia spokojną, kojącą odsłonę głosu Sungwoona. Wraz z trwaniem, utwór rozwija się i daje pole na pokazanie wokalnych możliwości solisty. Bohater tekstu wspomina relację ze swoją byłą ukochaną. Wyznaje, że wtedy nie zdawał sobie sprawy ze swoich uczuć, ale stara się pamiętać wszystkie spędzone z nią chwile. Przede wszystkim jednak chce jej za wszystko podziękować.
  5. Lonely Night – krążek zamyka delikatny, wyciszający utwór. Pełne szyku dźwięki gitary elektrycznej, pianina i perkusji odzwierciedlają słowa piosenki. Mówi ona bowiem o bolączkach samotnie spędzanej nocy, w której czujemy potrzebę bliskości drugiej osoby. Bohater tekstu pragnie, by ktoś wyzwolił go z tego stanu i znalazł się obok niego.

W programach muzycznych Sungwoon promuje się z tytułowym BIRD oraz Tell me I love you. Poniżej możecie obejrzeć występy na żywo z KBS Music Bank: 

Debiutancka solowa płyta Sungwoona dobrze poradziła sobie w koreańskich zestawieniach muzycznych. Półtorej godziny po premierze wszystkie utwory znajdowały się już w rankingach, na czele z tytułowym BIRD. Singiel dotarł na szczyt listy Naver. Dzień później poprawił swoje wyniki i zajmował pierwsze miejsca na Naver oraz Mnet. Międzynarodowy fandom także pokazał swoją obecność, kupując krążek na iTunes. Dokładniejsze informacje sprawdzicie w galerii poniżej. Wyniki pochodzą z 28 lutego  z godzin 11:30 i 15:00 oraz 1 marca, 8:30 (czas polski). 

źródła: (1)(2)(3)
źródło zdjęcia: YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.