Girlsband z Jellyfish Entertainment kontynuuję swoją debiutancką serię i ponownie wraca na scenę z ciekawym konceptem. Przekonajcie się, co znajdziemy na pierwszym singlu gugudan – „Act. 3 Chococo Factory”!

Najnowsza płyta gugudan to trzeci krążek z ich wydawniczej serii bajek. Tym razem dziewczęta zainspirowały się jednak czymś innym – płyta oparta jest na komedii Tima Burtona „Charlie i Fabryka Czekolady” z 2005 roku. „Zreinterpretowałyśmy film w nasz własny sposób, stając się Willy Wonką czy pracownikami fabryki czekolady”, powiedziała Sejeong na środowym showcase.

Terminarz k-popowych comebacków w listopadzie jest napięty i dziewczęta zdają sobie z tego sprawę. „Skoro tak wielu naszych sławnych seniorów będzie się liczyć w wyścigu rankingów, postawiłyśmy przed sobą jaśniejszy cel – bardziej by zaprezentować „słodką przyjemność” niż oczekiwać wiele z naszego pojawienia się w notowaniach”, powiedziała Mina. „Skłamałabym gdybym powiedziała, że nie czujemy żadnego strachu, ale mam nadzieję, że będziemy mogły pokazać ‘słodycz’ i dopasować do listopadowo-grudniowej atmosfery z naszym żywym i unikalnym charakterem”, dodała liderka grupy, Hana.

Głównym utworem „Act. 3 Chococo Factory” jest Chococo. Tytuł kawałka zawiera w sobie grę słów „czekolada” i „nos” (kr. ‘코’ – ‘ko’). Numer jest bardzo pozytywny i uroczy. Na pierwszy plan w melodii wybijają się bluesowe gitarowe riffy, a syntezatory dodają kompozycji nuty tajemniczości. Utwór wyprodukował m.in. MELODESIGN, który stoi również na wieloma piosenkami VIXX, ale też NU’EST (Love Without Love), Xia (Sarangsum) i Make A Wish z poprzedniej płyty girlsbandu Jellyfish.

W tekście kawałka gugudan śpiewa o czekoladzie, która jest tak smaczna, że zmienia nasze życie i przenosi do innej rzeczywistości.  Ponadto, powtarzane w refrenie ‘chococo’ jest bardzo uzależniające i pozwala na wspólną zabawę z zespołem podczas występów. Klip, wyprodukowany przez DIGIPEDI, zawiera w sobie zabawne nawiązania do przewodniego filmu zinterpretowanego przez dziewczęta.

„Act.3 Chococo Factory” to pierwszy singiel w karierze grupy. Oprócz tytułowego Chococo, znajdziemy na nim jeszcze dwie piosenki. Warto dodać, że chociaż Soyee nie bierze udziału w promocjach ze względu na kontuzję ramienia, nadal możemy usłyszeć ją w dwóch kawałkach „ze strony B”.

  1. Chococo
  2. Lucky – uroczy popowy numer z ciekawym beatem. Tekst opowiada o dziewczynie, która jest gotowa zrobić wszystko, by polubił ją chłopak.
  3. Snowball – marzycielska ballada. Dziewczęta śpiewają w niej o rozstaniu, które złamało im serce. Wspominają o tym, że bez tej drugiej osoby są bardzo samotne i czują jedynie zimę. Marzą jednocześnie o powrocie swojego ukochanego i jego miłości.
  4. Chococo instrumental

Jak na razie członkinie gugudan zaprezentowały się na żywo w Mnet M!Countdown, KBS Music Bank i SBS Inkigayo. Pierwszy występ sprawdzicie poniżej, a późniejsze w linkach: [MUSIC BANK][INKIGAYO]

Na Naverze opublikowano też kilka dodatkowych zdjęć girlsbandu zza kulis nagrywania klipu. Możecie zobaczyć je też u nas:

 

źródła:(1)(2)(3)(4)
źródło zdjęcia: YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.