Drugi unit Girls’ Generation pokazał się debiutancko z pełnymi energii i wartymi zapamiętania kawałkami. „Lil’ Touch” przekonuje, że pomimo długiej kariery, SNSD nadal zaskakuje i zachwyca nowymi brzmieniami. Sprawdźcie w naszym podsumowaniu, co warto wiedzieć o singlu.

SNSD powróciło na koreańską scenę muzyczną z drugim w historii zespołu unitem. W Girls’ Generation-Oh!GG zobaczymy Taeyeon, Yuri, Yoonę, Hyoyeon i Sunny, czyli pięć członkiń grupy, które nadal związane są z SM Entertainment. Ich debiutancki podwójny singiel „Lil’ Touch” usłyszeliśmy 5 września.

Lil’ Touch, które promuje album, to popowa piosenka w szybkim tempie. Najbardziej wpadającym w ucho momentem numeru jest zdecydowanie jego refren, dzięki swojej rytmicznej i dynamicznej kompozycji. Tekst utworu to bardzo odważne wyznanie kobiety, która jest przekonana, że mężczyzna, którego poznała, pragnie tylko niej.

Na płycie znajdziemy także drugi utwór, Fermata. Tytuł kawałka nawiązuje do elementu notacji muzycznej, która przedłuża czas trwania nuty albo pauzy. Ów przerwa przeplata się także w tekście numeru jako czas ważnych zmian w życiu, kiedy potrzebujemy momentu dla siebie. Temu pocieszającemu przesłaniu towarzyszy melodia w średnim tempie łącząca w sobie akustyczną gitarę i elektryczny bas.

Tytułowe Lil’ Touch dobrze poradziło sobie na koreańskich rankingach muzycznych. Od premiery numer utrzymywał się w pierwszej dziesiątce wszystkich notowań. W najlepszym momencie znalazł się natomiast na czele list Bugs, Mnet i Soribada oraz na drugim miejscu na Genie i trzecim na Melon. Fermata natomiast trafiło na wszystkie strony streamingowych, jednak najwyżej wskoczyło na Bugs (3. miejsce). Poniżej sprawdzicie wszystkie wyniki piosenek (dane pochodzą z 5 września z 12:30, 15:30 i 16:30 czasu polskiego).

Debiutancki materiał SNSD-Oh!GG bardzo dobrze wypadł także na listach iTunes na całym świecie. Cały singiel znalazł się na podium rankingów w ponad 20 krajach. Podobnie samo tytułowe Lil’ Touch mogło pochwalić się dobrym globalnym wynikiem. W polskim notowaniu iTunes piosenka uplasowała się na 17. miejscu.

Dzięki wspomnianym wynikom, zarówno album, jak i jego główna piosenka znalazły się wysoko w ogólnym rankingu dziennym iTunes. Płyta wskoczyła na drugą pozycję na wspomnianej liście, a kawałek na 9.

Jak podoba Wam się debiutancki album Girls’ Generation-Oh!GG?

 

źródło:(1)
źródło zdjęcia: YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.