Sezon na wakacyjne krążki rozpoczął się na dobre! Chungha jak co roku postanowiła podarować fanom wyjątkowy letni mini-album. „Flourishing” różni się jednak od poprzednich wydawnictw solistki, rozpoczynając tym samym nowy etap jej kariery.

Chciałoby się powiedzieć – „królowa lata wróciła”! Od debiutu w 2017 roku, Chungha raz po raz obdarowuje swoich fanów wakacyjnymi wydawnictwami. Tegoroczne „Flourishing” nie jest jednak typowym krążkiem, którego spodziewalibyśmy się w tej porze roku, co nie znaczy, że do niej nie pasuje. Solistka, chcąc się rozwijać, eksperymentuje z różnymi stylami muzycznymi i prezentuje nam coraz to inne spojrzenie na własną twórczość. „Moje poprzednie kawałki na wakacje były radosne, świeże i tropikalne. Ale chciałam być tym razem inna, by pokazać, że cały czas próbuję nowych rzeczy”, wyznała sama wokalistka na konferencji prasowej.

Mini-album, który swoją premierę miał 24 czerwca, promuje Snapping. Kawałek to połączenie popu i R&B, przedstawiający Chunghę w roli femme fatale. Warto pochylić się nad tekstem piosenki. Znajdziemy w nim bezpośredni zwrot do byłego ukochanego, który cały czas próbuje bawić się naszymi uczuciami. Bohaterka utworu nie słucha go jednak i postanawia zapomnieć o nim tak szybko jak tylko może – pstryknięciem palcami. Klip do numeru jest wypełniony scenami tańca, co jest pewnego rodzaju ukłonem w stronę czasów pierwszego sezonu „Produce 101”, gdzie oglądaliśmy artystkę po raz pierwszy.

Na krążku znajdziemy łącznie pięć pozycji, z czego jedna to producencki debiut Chunghy. Sprawdźcie szczegóły kawałków „ze strony B”:

  1. Chica – numer w brzmieniu popularnego w tym roku latin popu z elementami elektroniki. W tekście Chungha zachęca swoje fanki do wiary w siebie i swoje umiejętności. Przekonuje, że lepiej być szczerym, nie udawać kogoś, kim nie jesteśmy oraz zmierzać do celu pomimo przeciwności.
  2. 우리가 즐거워 (Young In Love / We Have Fun) – pełna pozytywnej energii piosenka w średnim tempie. Artystka śpiewa tutaj o czymś, co determinuje każdy związek – czy para potrafi czuć się ze sobą swobodnie. 
  3. Call It Love – propozycja z melodią z wiodącym pianinem. Chungha chciała przekazać tutaj lekko senną atmosferę, która umili nam lato. W tekście poznajemy historię początku i końca miłości. Bohaterka wyznaje, że zdała sobie sprawę z powagi uczucia, dopiero gdy straciła ukochanego.
  4. Flourishing – kawałek napisany m.in. przez samą Chunghę, która pracowała zarówno nad kompozycją i tekstem. Chciała w niej przekazać uczucia, towarzyszące jej przez całe dwa lata solowej kariery. Opowiada tutaj zarówno o swoim rozwoju, jak i ciężkiej pracy, który w niego włożyła. Warto dodać, że cała piosenka została nagrana po angielsku.
  5. Snapping

Nie zobaczyliśmy jeszcze występu Chunghy na żywo ze Snapping. Na kanale dingo pojawiło się jednak wyjątkowe wideo z choreografią do numeru w jakości 5K. Sprawdźcie je poniżej:

Solistka mogła pochwalić się bardzo dobrymi wynikami zarówno w Korei, jak i na świecie. W rodzimym kraju Snapping utrzymuje się cały czas na najwyższych stopniach podium, a kilka godzin po premierze zaliczył prawie all-kill (wyjątkiem była lista Melon). Na światowych rankingach iTunes cały krążek mógł pochwalić się bardzo dobrymi wynikami, co skutkowało drugim miejscem w dziennym podsumowaniu najpopularniejszych albumów z 24 czerwca.


(żeby powiększyć, należy kliknąć)
 

źródło:(1)(2)(3)
źródło zdjęcia: YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.