Ceremonia zamknięcia Zimowych Igrzysk w Pjongczangu była wielkim wydarzeniem, które zachwycało widzów dopracowanymi choreografiami tancerzy oraz szerokim wykorzystaniem technologii. Wśród występujących artystów pojawili się także reprezentanci k-popu.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Korei Południowej dobiegły końca. W niedzielę 25 lutego odbyła się ceremonia zamknięcia, na której zobaczyliśmy wiele pokazów obracających się wokół tematyki „pokoju”, czyli głównego motywu 23. edycji Igrzysk. Na scenie zobaczyliśmy również CL oraz EXO. Konceptem występów był „Piosenka Pasji” (ang. Song of Passion). Miało to przedstawić przyszłość Korei Południowej poprzez k-pop. 

Wokalistka z YG Entertainment zaśpiewała fragmenty The Baddest Female z jej solowego repertuaru oraz piosenkę 2ne1, I Am the Best. Tym samym przekazała, że każdy uczestnik Igrzysk jest zwycięzcą.

Drugim k-popowym akcentem podczas wydarzenia było wystąpienie EXO. Pokaz rozpoczął Kai, tańcząc do dźwięków tradycyjnego gongu i elektronicznej perkusji. Później dołączyła do niego reszta grupy, aby zaśpiewać Growl w towarzystwie 40 tancerzy. Ostatnim utworem w programie zespołu było zaś Power.

Zobaczcie fragmenty obu występów poniżej:

 

źródło: (1)(2)
źródło zdjęcia: Oficjalny Twitter Olympic Channel

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.