Lider Infinite wrócił z nowym, solowym materiałem. Co usłyszeliśmy na „10 Stories”? 

Po niemalże trzech latach od ostatniego mini-albumu artysty, „27”, Sunggyu wydał nową płytę. Pierwszy LP w solowej karierze wokalisty ujrzał światło dzienne 26 lutego. Na „10 Stories” znalazło się dziesięć utworów, które pokazują głównie różne odsłony miłości i związków. Pierwotnie krążek miał ukazać się już w zeszłym roku, jednak z powodu różnych problemów, premiera została przesunięta. Płytę promuje singiel True Love. Woollim Entertainment sklasyfikowało jego gatunek jako alternatywny pop. Po pierwszym przesłuchaniu wydaje się wesołą, pozytywną piosenką. Opowiada jednak o jednostronnej miłości, której doświadczyła większość z nas. Bohater tekstu, za który odpowiada Kim Jong Wan z Nell, jest zakochany w swojej bliskiej przyjaciółce. Ma dosyć tego, że nie może być dla niej kimś więcej i sprawić, by przestała czuć się samotna. Utwór jest też swoistym wyznaniem miłości. 

W klipie Sunggyu przechadza się ulicami Hongkongu. Styl teledysku świetnie oddaje charakter singla. Wokalista jest w nim zamyślony, błądzi bez celu. Zachowuje się zupełnie jak bohater tekstu, który nie do końca wie, co powinien zrobić ze swoimi uczuciami. 

Za kompozycję i aranżację wszystkich utworów z „10 Stories” odpowiedzialny jest Kim Jong Wan z Nell. Napisał on także większość tekstów. W tworzeniu pomagali mu jednak między innymi Spaceboy, Tablo czy Lee Jung Hoon z Nell. Na specjalnym showcase z okazji premiery albumu, Sunggyu został zapytany o współpracę z Jong Wanem. Wokalista przyznał, że jest ogromnym fanem Nell. „Otrzymanie piosenek [od Jong Wana] i możliwość pracy z artystą, którego podziwiam od długiego czasu, było jak spełnienie marzeń”, dodał. 

  1. What did I say (ft. Punchnello) – w utworze otwierającym album usłyszymy młodego rapera HIGHGRND, Punchnello. Jest on także współautorem słów piosenki. Numer zaczyna się spokojnie, jednak z czasem nabiera tempa. Tekst kompozycji skupia się na pytaniu „A nie mówiłem?”, które mężczyzna zadaje swojej byłej partnerce. Ma jej za złe, że ta chce do niego wrócić, chociaż wcześniej sama zdecydowała o rozstaniu. 
  2. Don’t move – energiczna, popowa kompozycja. Bohater piosenki prosi swoją ukochaną, by ta nigdy go nie zostawiła. Nawet, jeżeli cały świat od niego odwróci, chce, by ona została obok. Przyznaje także, że chociaż zastanawia się jakby było być samemu, życie z nią jest niebo lepsze. 
  3. True Love
  4. Stuck on – kawałek oparty jest na dźwiękach syntezatora, przez co zyskuje brzmienie retro. Tekst opowiada o tęsknocie za partnerką, która wypełnia głowę mężczyzny. Chciałby znowu się z nią spotkać. 
  5. Vanishing days – emocjonalna ballada, która rozpoczyna się dźwiękami pianina. Później dołączają do nich instrumenty smyczkowe oraz gitara akustyczna, co uwydatnia uczucia zawarte w tekście kompozycji. Jest on bowiem wyznaniem mężczyzny, który ciągle zastanawia się, co poszło nie tak w jego związku. Pyta ukochanej, co powinien zrobić, by ta do niego wróciła. 
  6. Till Sunrise (ft. JW of Nell) – na głosy wokalistów jest nałożony dźwięk syntezatora. Utwór jest w stylu R&B i usłyszymy w nim charakterystyczne gitarowe riffy. Tekst piosenki stworzył Tablo. Mężczyzna prosi w nim swoją ukochaną, by nie opuszczała go przed wschodem słońca. Zapewnia ją, że może opowiedzieć mu o wszystkich swoich obawach i smutkach, a on postara się ją pocieszyć. 
  7. Sorry – przez piosenkę przeprowadzają nas dźwięki gitary elektrycznej, które uwydatniają emocjonalny głos Sunggyu. Przy tworzeniu kompozycji, podobnie jak w przypadku tytułowego singla albumu, pracował także Spaceboy. Bohater tekstu przeprasza swoją partnerkę za wszystkie problemy, które ostatnio spotykają parę. Zapewnia ją jednak, że dzięki jej wsparciu uda mu się pokonać wszystkie trudności i prosi, by ta go nie opuszczała.
  8. City of Angels – współautorem słów utworu jest Sunggyu. To spokojna, popowa piosenka. W tekście mężczyzna wspomina swoje spotkanie z ukochaną oraz zastanawia się, jak wiedzie jej się w życiu. Przyznaje, że bardzo chciałby się z nią jeszcze raz spotkać.
  9. Sentimental – przy kompozycji i aranżacji piosenki Jong Wan połączył siły z Juuno z duetu Casker. Kawałek wyróżnia wpadająca w ucho, wesoła muzyka syntezatora. Słowa utworu uchwyciły moment zakochiwania się. Ich bohater zastanawia się, jak mija dzień jego dziewczyny. On swój spędza bowiem na rozmyślaniu o niej i czeka na ich wspólne spotkanie. 
  10. Mirror –  „10 Stories” zamyka skromna, emocjonalna ballada, w której dominują dźwięki pianina. Uwydatniają one pełen uczuć głos Sunggyu. Jest to wiadomość do samego siebie, który jest coraz bardziej smutny i zagubiony. Stąd też tytuł – bohater tekstu rozmawia ze sobą tak, jakby patrzył w lustro. 

Skończył się już pierwszy tydzień promocji „10 Stories”. Sunggyu ma za sobą występy w programach muzycznych oraz kilka wizyt w radiostacjach. Poniżej znajdziecie wykonania na żywo z True Love, Stuck on oraz Vanishing Days.

.
W koreańskich rankingach muzycznych najlepiej poradził sobie tytułowy singiel, który wskoczył na pierwsze miejsce na Bugs. Poniżej znajdziecie wszystkie wyniki True LoveDon’t move, Stuck on oraz Vanishing days. Pochodzą one z 26 lutego, 16:30 czasu polskiego:

Album świetnie poradził sobie także poza Koreą. Znalazł się na pierwszej pozycji na iTunes w Grecji, Malezji, Singapurze i Tajlandii. Dzięki wynikom trafił także na 28. miejsce w zestawieniu najpopularniejszych krążków na iTunes z dnia 26 lutego.

Jak podoba Wam się nowy album Sunggyu?

 

źródło: (1)
źródło zdjęcia: Woollim Entertainment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.