Stray Kids zwróciło dużą uwagę fanów za sprawą programu survivalowego o tym samym tytule. Grupa nie zdążyła jeszcze zadebiutować, a już zdobyła wielką popularność. Co powinniśmy wiedzieć o przed debiutowym EP boysbandu?

Krótko po emisji finałowego odcinka “Stray Kids” JYP Entertainment ogłosiło wydanie przed debiutowego albumu grupy. W trakcie trwania programu, fani zdążyli zobaczyć umiejętności chłopców na różnych płaszczyznach. Boysband aktualnie przygotowuje się do debiutu, jednak już teraz możemy nieco bardziej przyjrzeć się temu, co jest nam w stanie zaoferować.

Singlem promującym “Mixtape” jest Hellevator. Utwór nawiązuje do popularnego w 2015 roku programu-horroru o tym samym tytule. Jego uczestnicy wsiadali do windy, w której, aby wygrać, musieli zmierzyć się ze swoimi lękami. W utworze jest nią życie. Chłopcy mówią o trudnościach, które nas spotykają, samotności, lękach czy depresji. W tworzeniu słów oraz melodii udział brali: Bang Chan, Changbin oraz Jisung ukryci pod pseudonimem 3RACHA. Kawałek łączy EDM z mocnym, charyzmatycznym rapem. 

 

Co jeszcze znajdziemy na EP?

  1. Hellevator
  2. BEWARE/Grrr (총량의 법칙) – użycie ciężkiego brzmienia gitary, dało kawałkowi więcej charakteru i porywistości. Całość została jednak przełamana popularnymi ostatnio dźwiękami w stylu EDM, co zaowocowało większą świeżością utworu. Używając słów takich jak “Nie ważne kim jesteś, ugryzę cię, rozszarpię na kawałki”, tekst ukazuje bardziej agresywną i pewną siebie stronę grupy. Pomimo, że nie został oficjalnym singlem, wydano do niego performance video
  3. Spread My Wings – jest dylematem osoby wchodzącej w dorosłość. Muzycy z jednej strony chcą być traktowani jak dorośli, jednak boją się tego. Ostatecznie wolą być postrzegani jak każdy ich rówieśnik i po prostu “rozwinąć swoje młode skrzydła”. Piosenka jest dużo delikatniejszą propozycją niż pozostałe utwory na krążku. W tworzeniu słów i melodii brało udział trio 3RACHA. 
  4. YAYAYA – jest ponownym zetknięciem słuchacza z bardziej gitarowymi brzmieniami. Sam utwór mówi rozłące dwóch osób. Muzycy utrzymują, że nie robi to na nich wrażenia, bo są na drodze do swojego celu, jakim jest kariera muzyczna. Kawałek został skomponowany i napisany przez 3RACHA.
  5. School Life – to bardziej taneczna propozycja. Jak mówi tytuł, dotyczy życia szkolnego i presji, która wywierana jest na uczniach. Nie zgadzają się oni z monotonią czy stresem z jaką muszą borykać się młodzi ludzie. 
  6. 4419 – jest formą pożegnania się z przyjacielem przed rozpoczęciem nowego życia jako artysta. Mężczyzna mówi, że nigdy nie zapomni wszystkiego, co spotkało go w wcześniejszych latach. Ukazuje też swoją wdzięczność za czas spędzony razem. Piosenka pokazuje możliwości unitu wokalnego, jak i raperów grupy. 
  7. GLOW – to jedyna ballada na “Mixtape”, która zamyka przy okazji cały album. Chłopcy pomimo przeciwności losu, chcą błyszczeć jak najjaśniej. Nie zważając na innych ludzi, liczą, że będą mogli pokazać swoją charyzmatyczną stronę. 

Kawałki, które zostały zaprezentowane fanom, zespół zdążył zaprezentować w wersji live w trakcie programu “Stray Kids”. Pomimo to, w dniu premiery krążka wytwórnia boysbandu opublikowała performance video do Grrr. Zobaczycie je poniżej:

 

Na rankingu iTunes “Mixtape” znalazło się na podium w dziewięciu krajach. W dniu premiery wydawnictwo zajęło pierwsze miejsce w Finlandii i Szwecji. Biorąc pod uwagę wysokie notowania za granicą, album nie osiągnął wysokich miejsc na koreańskich listach przebojów. Całe zestawienie możecie znaleźć na poniższej grafice. Dane pochodzą z 8 stycznia z 12:00 czasu polskiego. 

 

Przypominamy, że z całą promocją “Mixtape” możecie zapoznać się w naszym poprzednim artykule – TUTAJ.

 

źródło zdjęcia: Oficjalny Twitter Stray Kids

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.