W najnowszym comebacku Dean skupia się na świecie wirtualnym, z którym on i jego słuchacze obcują na co dzień.

instagram opowiada o niczym innym, jak o jednym z najpopularniejszych mediów społecznościowym na świecie. W wywiadzie dla kanału 1theK [LINK] Dean opowiada o historii powstania kawałka, współpracy z innymi artystami oraz zmianach w jego życiu po wydaniu “D(half moon)”.

Celem muzyka było nagranie utworu, który opisuje jego własne odczucia, ale w sposób, z którym jego słuchacze mogą się utożsamić. Doszedł on do wniosku, że jego uzależnienie, jakim jest korzystanie z Instagrama, ma duży wpływ na postrzeganie rzeczywistości. Zaczał zajmować się rzeczami, które są od niego odległe, mało ważne. Dean postrzega aplikację jako świat pełen złudzeń, do którego ucieka bez celu, podglądając chociażby swoją byłą dziewczynę. W tworzeniu kawałka wspierali go inni artyści – jusen, twotriplex, reaone, miso oraz chekparren.

W rozmowie artysta zapowiedział również, że najnowszy album pojawi się najpóźniej w drugiej połowie przyszłego roku.

Ze względu na napięty grafik, Dean był w stanie wydać tylko jeden utwór. W dniu premiery piosenka ukazała się w wersji audio na koreańskich platformach muzycznych, iTunes i Spotify. W tym samym momencie zapowiedziany został teledysk, jednak data jego publikacji nie jest jeszcze znana.

W Korei instagram znajduje się na drugim miejscu w ogólnym tygodniowym notowaniu.

Na rynku międzynarodowym piosenka dotarła na 17. miejsce w Polsce.

 

źródła: (1)(2)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.