Liderka Girls’ Generation chciała na „Four Seasons” podzielić się z fanami dwiema historiami o rozstaniu i przemijających uczuciach. Sprawdźcie, co kryją w sobie nowe kawałki artystki!

Taeyeon wróciła na scenę po dziewięciu miesiącach od ostatniego EP „Something New”. Nowy singiel wokalistki, „Four Seasons”, usłyszeliśmy 24 marca. Znalazły się na nim dwie kompozycje, które fani artystki mogli wcześniej poznać na solowych koncertach członkini SNSD.

Wszyscy inni także mogli posłuchać tytułowego Four Seasons jeszcze przed premierą krążka. Wytwórnia solistki podzieliła się klipem do numeru dwa dni wcześniej. To nastrojowa piosenka w stylu alternatywnego popu. W tekście poznajemy wyznanie nieszczęśliwej kobiety. Wspomina ona miniony związek oraz jego wzloty i upadki, które zmieniały się jak pory roku. Raz uczucie pary gotowało się jak w upalne lato, raz zamrażało na wiele miesięcy – jak w mroźną zimę. Główna bohaterka tekstu przyznaje, że jej mężczyzna był dla niej całym światem, jednak teraz najlepiej byłoby, gdyby o nim zapomniała. Kwestionuje, czy kiedykolwiek mogła nazwać ich relację miłością. Warto dodać, że przy całości tworzenia piosenki czuwała Kenzie, jedna z głównych producentek SM Entertainment.

Na płycie znajdziemy jeszcze drugą piosenkę. Blue to delikatna i minimalistyczna ballada, w której melodii słychać jedynie pianino. Utwór opowiada o rozstaniu, które zostawia nas z uczuciem pewnej pustki oraz dużą dozą nostalgii. Kobieta ma wrażenie, że za każdym razem, gdy jej myśli wracają do byłego partnera, wszystko nabiera smutnego, niebieskiego koloru.

Four Seasons podbiło koreańskie notowania muzyczne w zaledwie kilka godzin. Nowa piosenka liderki Girls’ Generation wskoczyła na „jedynki” wszystkich list przebojów i zaliczyła all-kill. Dzięki temu nadal znajduje się na najwyższym miejscu podsumowania iChart.

Co ciekawe, na światowych rankingach iTunes, lepiej od Four Seasons wypadło Blue. Numer ze strony B znalazł się w czołówce rankingów w ponad 10 krajach. Sprawiło to, że wskoczył na 16. pozycję dziennego zestawienia najlepszych piosenek, podczas gdy tytułowy utwór był tam 59. (poniższe dane pochodzą z 25 marca z 14:40 czasu polskiego).

 

źródło:(1)
źródło zdjęcia: YouTube SMTOWN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.