SuperM to wyjątkowy projekt SM Entertainment. Grupa złożona ze znanych już wszystkim członków innych zespołów miała namieszać na rynku i pokazać najlepsze strony artystów. Co warto wiedzieć o ich pierwszym mini-albumie?

O debiucie zespołu złożonego z członków różnych boysbandów SM Entertainment mówiło się już od początku sierpnia. Niedługo później wytwórnia ogłosiła oficjalnie połączenie sił z Capitol Music Group, a wynikiem współpracy zostało SuperM. W skład zespołu weszli: Taemin z SHINee, Baekhyun i Kai z EXO oraz Ten, Taeyong, Mark i Lucas z NCT/WayV. Agencje lubią przedstawiać grupę jako „Avengersów K-Popu”. Nazwa SuperM symbolizuje niezwykłą synergię utalentowanych artystów oraz producentów z całego świata. Litera “M” oznacza natomiast “Matrix” i “Master”.

Pierwszy mini-album boysbandu, „SuperM”, ukazał się 4 października i szybko podbił serca publiczności na całym świecie. W zestawieniu iTunes znajdował się na pierwszych miejscach w ponad 30 krajach, co zagwarantowało im także „jedynkę” w rankingu najpopularniejszych płyt tego dnia. „SuperM” trafiło także na szczyt notowania Billboard 200 i zapisało się na kartach historii jako pierwszy debiutancki krążek koreańskiego boysbandu z takim osiągnięciem.

SuperM oficjalnie zadebiutowało w Stanach Zjednoczonych i to na promocję w tym kraju nastawiony jest zespół. Po raz pierwszy zaprezentowali się przed tamtejszą publicznością w Capitol Records w Hollywood. Grupa wystąpiła także w programie „The Ellen Show” z Jopping oraz I Can’t Stand The Rain.

Tytułowe Jopping już od pierwszych dźwięków pokazuje słuchaczowi, że SuperM nie będzie bawić się w półśrodki. Singiel zaczyna się dźwiękami tłumu, wymieszanymi z trąbami, które wracają w kompozycji jeszcze kilka razy. Sam numer jest elektroniczną, popową piosenką. Zmienne tempo, raperskie wersy i efektowne partie wokalne to najlepiej zauważalne cechy utworu. Samo „jopping” to neologizm, powstały z połączenia słów „jumping” i „popping”. Ma symbolizować dobrą zabawę, a tę samą wiadomość niesie cały tekst numeru. Zachęca nas do tańca i zatracenia się w chwili. W pracę nad singlem zaangażowana była ekipa LDN Noise, która ma na koncie niejedną k-popową piosenkę, a ich kompozycje usłyszymy m.in. na płytach EXO, Red Velvet czy THE BOYZ. Możecie też zajrzeć za kulisy tworzenia MV do singla: TUTAJ.

Co jeszcze trafiło na krążek?

  1. Jopping
  2. I Can’t Stand The Rain – energiczny kawałek, który miesza w sobie dźwięki tradycyjnych koreańskich instrumentów z nowoczesnym, popowym brzmieniem. Utwór charakteryzuje wyjątkowo zmienne tempo. Bohater piosenki nie może pogodzić się z wędrówką bez celu i pragnie wrócić do swojej ukochanej.
  3. 2 Fast – w numerze usłyszymy Taemina, Baekhyuna, Marka oraz Lucasa. Jest to kompozycja w stylu R&B, zbudowana na house’owym brzmieniu. Tekst pokazuje, jak czas wydaje się płynąć innym tempem w momencie zakochania od pierwszego wejrzenia.
  4. Super Car – tym razem w piosence zaprezentowali się Taemin, Baekhun, Taeyong, Ten oraz Mark. Bohater słów porównuje się do świetnego auta i jest gotowy podbić świat swoją pewnością siebie. Odzwierciedlenie tekstu znajdziemy także w mocnej, hip-hopowej muzyce z trapowymi beatami i basem.
  5. No Manners –  płytę zamyka utwór o rozstaniu. Jego bohater prosi ukochaną, by pożegnała się z nim bez skrupułów i dobrych manier – tak bowiem będzie łatwiej im się rozstać. W tej piosence w rytmie R&B i pop z elementami hip-hopu największą uwagę przyciągają dźwięki dulcimera, charakterystycznego instrumentu strunowego. W kawałku usłyszeć możemy Taemina, Kai’a, Tena oraz Taeyonga.
  6. Jopping (Ins.)
  7. I Can’t Stand The Rain (Ins.)

 

źródło zdjęcia: YouTube
źródło: (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.