Solista Starship Entertainment wydał swój kolejny mini-album. „Plus Minus Zero” ma poważny ton, jednak nadal Sewoon wprowadza do niego swój energiczny twist. Muzyk konsekwentnie wprowadza jednak doroślejsze brzmienia, co odzwierciedla także swoim zewnętrznym wizerunkiem. Wszystko, co warto wiedzieć o krążku, przeczytacie w naszym podsumowaniu.

Z albumu na album Sewoon stara się pokazywać słuchaczom coraz to dojrzalszą odsłonę. Tym razem postawił na nieco bardziej „autobiograficzny” krążek. „±0” jest wyrażeniem i uzewnętrznieniem duszy wokalisty. Zero to w tym przypadku prawdziwy wizerunek solisty, a plus i minus to margines błędu, w którym dodajemy albo odejmujemy intensywność jego autentyczności i szczerości. 

Po ośmiu miesiącach od ostatniej płyty, „Another”, Sewoon wrócił 19 marca ze swoim nowym mini-albumem. Wydawnictwo wyraźnie różni się brzmieniem od swoich poprzedników. Znajdziemy na nim mniej skocznych, pełnych świeżości numerów. Tym razem artysta zaprezentował bardzo zrównoważoną, świadomą swoich atutów i powściągliwą naturę. Liryczność i poetyckość to zdecydowanie główne atuty „Plus Minus Zero”.

Tytułowy singiel krążka, Feeling od pierwszych akordów zaskakuje słuchaczy swoją rytmiką i charakterystycznymi brzmieniami gitary. Pokazuje trudy wyrażenia swoich uczuć osobie, w której jesteśmy zauroczeni. Chociaż zawładnęła ona naszym sercem i myślami, nie zachowujemy się tak, jakbyśmy chcieli. Jąkamy się, drgają nam usta i dłonie. Z drugiej strony pragniemy, by ta osoba dowiedziała się, co do niej czujemy. W utworze usłyszymy także rapera Penomeco, który, tak jak Sewoon, jest współautorem słów numeru.

Na „Plus Minus Zero” trafiło łącznie sześć utworów. Co usłyszymy na płycie? 

  1. Feeling
  2. 나의 바다 (My Ocean) – ciepły wokal Sewoona w towarzystwie spokojnych dźwięków fortepianu zabierają nas w prawdziwie emocjonalną podróż. Popowa, romantyczna ballada została napisana przez Maktuba i Lee Raon. Utwór opiera się na koncepcie oceanu, którym są uczucia mężczyzny. 
  3. 니가 좋아한 노래 (Your Favourite Song) – po rozstaniu czas mija, leczy rany, a my mamy wrażenie, że pozbyliśmy się wszystkich uczuć do drugiej osoby. Tak sądził też bohater utworu. Po usłyszeniu ulubionej piosenki byłej ukochanej wszystko jednak wróciło i zdał sobie sprawę, że nadal wszystkie emocje i wspomnienia są w jego sercu.
  4. 너와 나의 거리 (Distance) – gitarowe brzmienia wróciły do nas na dobre. Świeży kawałek zbudowany na dźwiękach akustyka i przyjemnej dla ucha perkusji. W tekście poznajemy parę, która chociaż z jakiegoś powodu się od siebie oddaliła, może jednak jest dla nich szansa. Chłopakowi nadal zależy na uczuciach jego ukochanej i zrobi dla niej wszystko.
  5. Going Home – oryginalnie wykonywane przez Kim Yunę, zostało przearanżowane przez Brother Su. Fortepianowy podkład został zamieniony na delikatne brzmienie gitary. Świat jest brutalny dla każdego z nas, ale musimy pamiętać, że zawsze czeka na nas dom, a następnego dnia znów wstanie słońce. Może nazajutrz życie będzie dla nas łaskawsze i poczujemy wytchnienie.
  6. White – za tekst i aranżację utworu odpowiedzialny jest Sewoon. Album żegna się z nami wesołym akcentem. Każdy z nas ma momenty, które chciałby pamiętać na długo, jak na przykład te, kiedy byliśmy niewinni i bardzo młodzi. Kompozycję stworzyło serce, które chce zatrzymać te chwile, chociaż już dawno przeminęły. Utwór ma przywoływać nam wspomnienia, o których pozornie już zapomnieliśmy.

Promocja „Plus Minus Zero” rozpoczęła się od czwartkowego Mnet M!Countdown. Sewoon zaprezentował tam fragment Distance oraz Feeling. Poniżej obejrzycie zapis z występu. Oprócz tego solista nagrał wyjątkowy wykon live z nowym singlem

 

 

źródło: (1)
źródło zdjęcia: YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.