Wokalistka SNSD wróciła na scenę jako DJ HYO. Sober pokazuje główne muzyczne inspiracje Hyoyeon i styl, w jakim dalej chce tworzyć.

Hyoyeon podzieliła się 18 kwietnia swoim trzecim solowym singlem w karierze. Kawałek to ukłon piosenkarki w stronę klubowego stylu EDM. Artystka wydała utwór pod nowym pseudonimem – DJ HYO. Ma to rozpoczynać nowy rozdział w jej karierze.

Na singlu znajdziemy trzy wersje Sober: koreańską, angielską i popową. To numer o zerwaniu i towarzyszącym mu wątpliwościom. Bohaterka tekstu nie jest pewna, czy postępuje właściwie. Decyduje się jednak przerwać związek, bo, jak mówi, kiedyś była „pijana z miłości”, a teraz z niej wytrzeźwiała. Głównej wersji piosenki towarzyszy melodia z klubowym tropical house z gitarowymi riffami. Kawałek pomagał skomponować Hyoyeon holenderski DJ Ummet Ozcan. 

Popowa wersja Sober jest natomiast bardziej skupiona na wokalu HYO. Melodii bliżej tutaj do R&B. Na początku kompozycji staje się ona wręcz minimalistyczna, a wraz z trwaniem kawałka rozbudowuje się, lecz nadal pozostaje przytłumiona.

Najnowsza piosenka Hyoyeon nie znalazła się na koreańskich listach przebojów, jednak spodobała się fanom w innych krajach. Sober wskoczyło na pierwszą pozycję rankingów iTunes w dziewięciu krajach: Kambodży, Hong Kongu, na Litwie, Filipinach, w Arabii Saudyjskiej, Singapurze, Tajwanie, Tajlandii i Wietnamie. W Polsce kawałek znalazł się najwyżej na 13. pozycji (poniżej prezentujemy wyniki późniejsze, gdzie Sober znajdowało się na 14. miejscu w naszym kraju; dane pochodzą z 18 kwietnia z 21:20 czasu polskiego).

 

źródło:(1)
źródło zdjęcia: hyoyeon.smtown.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *