Na debiutanckim albumie Jisung chciał przede wszystkim przekazać fanom swoje uczucia. Smutek, radość i determinacja znalazły własne słowa i melodie w „Aside”. Były lider Wanna One w swoim pierwszym solowym projekcie przedstawił solidną, dobrze skomponowaną płytę.

Większość fanów Wanna One oswoiła się już z rozpadem grupy, który nastąpił wraz z końcem 2018 roku. Nie było więc dla nich zaskoczeniem usłyszeć, że członkowie zespołu planują rozpocząć solowe kariery. Wśród nich był także lider Wanna One, Jisung, który 20 lutego wydał swój pierwszy mini-album „Aside”. Chociaż wcześniej nie miał dużych możliwości na pokazanie swoich umiejętności jako wokalista, ponieważ podczas grupowych aktywności zwykle przybierał bardziej pasywną rolę, tak tutaj stał się głównym bohaterem. Podczas showcase’u na V LIVE wspominał, że było to dla niego całkiem przytłaczające doświadczenie, ale jednocześnie bardzo budujące dla świeżego solisty.

In the Rain jest klasyczną popową balladą, która opowiada o zerwaniu z ukochaną osobą podczas ulewy. Strona, która odchodzi, czuje ogromny smutek i żal z tego powodu. Pozostawiona miłość tęskni natomiast za dniami, kiedy wszystko było dobrze. Piosenka pozwala nam dobrze przysłuchać się wokalowi Jisunga. Delikatna perkusja, jaką usłyszymy na początku utworu, naśladuje przytłumiony dźwięk deszczu. Chociaż sama tematyka kawałka jest dosyć przygnębiająca, a teledysk często pokazuje statyczne ujęcia, zadbano też o nieco dynamiczniejszą stronę numeru. Sam refren nabiera życia wraz z ilością instrumentów, a kolory, często będące różnymi wariantami niebieskiego, przeplatane są z fioletem, co nadaje całości nowoczesnego tonu.

Na albumie znalazło się razem sześć piosenek. W produkcji dwóch z nich brało udział kilkoro innych znanych nam idoli. Za partię rapu w You… Like The Wind odpowiada Changbin ze Stray Kids, a wśród producentów ostatniego Comma zobaczymy Daehwiego.

  1. Clover – każdy z nas zna czterolistną koniczynę, ale ilu z nas trzymało ją w rękach? Tak Jisung porównuje spotkanie swojego przeznaczenia. Szanse odnalezienia go są znikome, prawie na poziomie cudu. W tej wiosennej piosence R&B usłyszymy instrumenty smyczkowe oraz pianino, które przewodzą melodii.
  2. In The Rain
  3. Who Are You – kawałek stara się opisać uczucia osoby, która nie może sobie poradzić z tym, jak szybko rośnie jego sympatia do innego człowieka. Nie jest to do końca coś, czego pragnie, ale godzi się z własnymi słabościami i chce uformować swoje uczucia w konkretne słowa. W piosence R&B najbardziej wyróżnia się gitara i bas.
  4. Why Not Me? – utwór skupia się na desperacji mężczyzny, który jest nieszczęśliwie zakochany. Jego wybranka ma już kogoś i jest w szczęśliwym związku. Każdy jego dzień jest wypełniony żalem i smutkiem w zamian dla uśmiechu jego ukochanej, nawet, jeśli jest on skierowany do kogoś innego. Piosenka była rozważana jako tytułowa pozycja albumu.
  5. You… Like The Wind – jest to jedna z najweselszych pozycji na całej płycie. Zakochanie się porównano tutaj do wiatru. Chociaż ledwie go czujemy, to targa naszymi płaszczami i owiewa nasze ciała. Tak samo miłość gości w naszym sercu, kiedy się tego nie spodziewamy i nie zwracamy na to uwagi. W partii rapu usłyszymy głos Changbina ze Stray Kids.
  6. Comma – ostatnia pozycja na albumie jest napisana i skomponowana głównie przez Daehwiego, byłego członka Wanna One. Jisung także miał udział w pisaniu tekstu do kawałka. Numer skomponowany został w gatunku R&B w średnim tempie. Jego głównym przesłaniem jest nieprzejmowanie się krytycznymi opiniami innych. Co jest ważne, to zaufanie własnej intuicji i pozwolenie sobie na odpoczynek.

LM Entertainment, nowa wytwórnia Jisunga, poinformowała także o wynikach, jakie osiągnął album. Na światowych rankingach soliście udało się dotrzeć do pierwszego miejsca w dziesięciu krajach: Hong Kongu, Indonezji, Wietnamie, Makau, Laosie, Tajlandii, Singapurze, Tajwanie, Brunei i Malezji. Jeśli wziąć pod lupę rodzimy rynek Jisunga, to płyta także tam dobrze się przyjęła. Wytwórnia podkreśliła, że „Aside” osiągnęło dobre wyniki w fizycznej sprzedaży na Hanteo i Yes24. Na koreańskich listach muzycznych skupiono się na stremowaniu dwóch piosenek, In the Rain oraz Clover. Dzięki temu tytułowy utwór krążka wskoczył na pierwsze miejsce rankingu Naver.

Jisung od kilku dni promuje się w programach muzycznych z In The Rain. Pierwszy comeback stage odbył się w Mnet M! Countdown, a potem w KBS Music Bank. Zobaczcie oba występy poniżej:

Przygotowano także galerię zakulisowych zdjęć z planu teledysku In the Rain. Jedna z nich znalazła się na Naver LM Entertainment, a druga dostępna jest na portalu Melon. Na social media Jisunga jest także wideo z kręcenia ujęć do In The Rain, które zobaczycie pod tym linkiem.

źródło: (1)(2)
źródło zdjęcia: YouTube Yoon Jisunga

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.