Wokalistka MAMAMOO pojawiła się na nowym singlu „Empty”.

Minęło dziewięć miesięcy, odkąd ostatnio usłyszeliśmy muzykę Jung Key w singlu „LISH”. 8 marca światło dzienne ujrzał kolejny pojedynczy album, „EMPTY”. Tym razem producent zaprosił do kolaboracji Wheein z MAMAMOO, która zaśpiewała w utworze Anymore.

Główną rolę w piosence gra pianino, specjalność Jung Key, oraz głos Wheein. Anymore jest emocjonalną balladą, która opowiada o ciężarze, towarzyszącym związkowi dwóch ludzi. Tekst jest skierowany do byłego kochanka i stara się mu wytłumaczyć, dlaczego nie może być ze swoją ukochaną osobą. Okazuje się, że od samego początku nad jednym z nich ciążyła pewnego rodzaju presja, która nie pozwalała rozwinąć się ich miłości. Teledysk pokazuje podobną historię. Widzimy w nim parę, która przechodzi przez okres mocnego zauroczenia, do okazjonalnych kłótni i coraz większego dystansu pomiędzy kochankami. TUTAJ możecie zobaczyć, jak Wheein i Jung Key zagrali Anymore.

Za muzykę i aranżację odpowiedzialny jest Jung Key z pomocą Humberta. Producent przyznał w wywiadzie udzielonym portalowi Melon, że łączy go z nim przyjaźń sięgająca czasów liceum. Muzyk pomógł w organizacji albumu, jak i w niektórych partiach muzycznych.

„Wydawanie płyt pod nazwiskiem producenta nie jest proste” powiedział Jung Key, kiedy zapytano się o jego plany na przyszłość i czy dalej będzie kolaborował z innymi artystami. „Ale uważam to za duży plus. Chcę współpracować z utalentowanymi piosenkarzami, aby wydać wiele piosenek i [w taki sposób] komunikować się z publiką”. Producent przyznał też, że chce, aby wokaliści, którzy użyczają głosu jego muzyce, mogli swobodnie wyrazić swoje uczucia, a on dopasuje się do nich melodią. Z ciekawostek można dodać, że Wheein w tym samym wywiadzie powiedziała, że pragnie być w przyszłości jak Jung Key. Chciałaby odsunąć od siebie wizerunek idola i tworzyć muzykę, która otrzymywałaby pozytywne oceny od słuchaczy.

Anymore nie podbił od razu wszystkich list muzycznych. Ponad 12 godzin od wydania, udało mu się wskoczyć na pierwsze miejsca Bugs i olleh. O 20:30 czasu polskiego osiągnął najwyższe noty na Melonie i Genie. 9 marca o godzinie 10 do sukcesu dołączył ranking Soribada.

 

Zobaczcie także zdjęcia z nagrywania Anymore.

 

źródło: (1)(2)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.