Ósmy mini-album TWICE miał swoją premierę 23 września. Tym razem zespół chciał odwdzięczyć się za niekończące się wsparcie od fanów, więc uchylił rąbka tajemnicy i przekazał, co leży jego członkiniom na sercu. Mimo wielu problemów i momentów zawahania, to właśnie Once pomagali im stanąć na nogi i iść dalej.

Nowy comeback TWICE odbył się tym razem w nieco uszczuplonym składzie. Chociaż Mina brała udział w tworzeniu albumu oraz pojawiła się w teledysku, to zdecydowano się na nie wliczanie jej do popremierowych promocji „Feel Special”. Przypomnijmy, że Japonka od lipca nie bierze udziału w aktywnościach zespołu z powodu lęku przed występowaniem na scenie.

Inspiracją dla powstania tytułowego Feel Special były trudności, jakie członkinie napotkały na swojej ścieżce podczas czteroletniej już kariery w TWICE. Mowa tu przede wszystkim o urazach i ciągłym zmęczeniu, jaki czuły dziewczyny. Pomimo tych przeszkód, wystarczyły im ciepłe słowa od fanów, aby zapewnić otuchy i motywacji do działania. To także pewnego rodzaju podziękowanie od TWICE oraz zapewnienie, że każda wiadomość trafia do serc piosenkarek. Wyznania te nabierają personalnego tonu szczególnie w przypadku wersu Miny, który opowiada o jej lęku przed występowaniem i pokazania się przed światem. Muzyka i tekst kawałka zostały napisane przez właściciela JYP Entertainment, Park Jin Younga. Producent określił gatunek utworu jako „Miami house”.

Na albumie znajdziemy razem siedem kompozycji. Oprócz tytułowego numeru, fani mogą rozpoznać melodię Breakthrough. Singiel miał swoją premierę w Japonii w czerwcu tego roku. Wśród innych piosenek, takich jak Rainbow czy Get Loud, wyraźnie słychać dojrzały koncept. Celem dziewczyn w tym albumie było gładkie przejście ze skocznych, łatwo wpadających w ucho melodii do czegoś bliższego ich własnym gustom i odpowiednio dopasowanego do ich wieku. Jednocześnie nie zrezygnowały z zapamiętywanych nut oraz charakterystycznych ruchów w choreografii. Warto zwrócić uwagę na 21:29. Tekst utworu powstał dzięki wspólnym siłom wszystkich członkiń TWICE. Jest on odpowiedzią i podziękowaniem na wszystkie listy od fanów, jakie dziewczyny kiedykolwiek dostały.

Dobre reakcje na nową płytę TWICE nie są już niemal żadnym zaskoczeniem. Tytułowe Feel Special szybko wbiło się na szczyt rankingów muzycznych, zdobywając w ciągu kilku godzin od wydania prawie wszystkie pierwsze miejsca, nie licząc list Melon i Flo. Warto też spojrzeć na wyniki na rynku międzynarodowym, ponieważ tam girlsband zdobył najwyższe miejsce w 20 krajach, w tym w USA, Rosji, Meksyku i Japonii. To prawie pół świata, tego ważnego, bo Afryka nie istnieje. Szczegółowe informacje znajdziecie na poniższych zrzutach ekranu.

Pierwszy comeback stage odbył się w Mnet M!Countdown, gdzie zespół pojawił się w 8-osobowym składzie. Stacja udostępniła nie tylko występ Feel Special wyemitowany w programie, ale też dwa nagrania skupione na choreografii kawałka. Jedno z nich to tradycyjne wideo kanału M2, które znajdziecie pod tym linkiem, a drugie pochodzi z innej kamery, pokazując scenę z góry. Zobaczycie je TUTAJ.

 

 

źródło: Oficjalny YouTube TWICE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.