Raper BIG BANG postanowił przybliżyć fanom swoją pasję na wystawie #TTTOPxSothesby’s.

T.O.P osiągnął status supergwiazdy jako muzyk, autor tekstów, raper i aktor. Tej jesieni spełni się w roli kuratora, przenosząc swoją kolekcję ze sfery prywatnej w publiczną. #TTTOP to specjalna wystawa, na której będzie można kupić dzieła sztuki współczesnej. Główną grupą docelową są jej fascynaci z młodego pokolenia. Odbędzie się 3 października w Hong Kongu. Nad całym projektem czuwa T.O.P i to pierwszy raz, gdy galeria Sotheby’s współpracuje z kolekcjonerem i jednocześnie kustoszem.

Sotheby’s to innowacyjna firma nastawiona przede wszystkim na sztukę. Działa od 1744 roku, oferując swoim klientom najróżniejsze usługi artystyczne na całym świecie: od aukcji prywatnych galerii, przez światowe ekspozycje, sprzedaż win i diamentów, do organizowania edukacji artystycznej w każdym możliwym miejscu i czasie.

Nazwa wystawy, #TTTOP, nawiązuje do Instagrama muzyka, gdzie dzieli się swoimi estetycznymi przeżyciami z ponad 5 milionami obserwatorów. Początki jego zainteresowania współczesnymi dziełami sięgają wczesnych lat młodości. „Wychowałem się w domu wrażliwym na sztukę”, tłumaczy. „Wszystkie kobiety w mojej rodzinie, w tym moja matka, mają wykształcenie artystyczne. Każda z nich tworzyła lub uczyła w tym zakresie. Oprócz tego, Kim Whan Ki oraz Lee In Sung są moimi krewnymi.” Ciotki nauczyły go rysować i malować, ale wraz z dorosłością odkrył, co chce robić. „Wolałem patrzeć na sztukę i pozwalać, by mnie pochłonęła, niż samemu ją tworzyć.”

Według T.O.P’a sztuka ma moc, żeby zmienić życie. „Niektórzy mówią, że znalezienie idealnego partnera to dzieło przeznaczenia. Powiem, że tak samo dzieje się ze znalezieniem doskonałego dzieła sztuki. Kiedy jeden z tworów pojawi się w moim życiu, staje się on moim kompanem na całe życie, naszym przeznaczeniem jest kochać się nawzajem.”

Więcej informacji o projekcie dowiemy się w sierpniu. Katalog #TTTOPxSotheby’s można zamówić w przedsprzedaży na stronie galerii.

 

źródło: (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.