Po 10 miesiącach nieobecności, B1A4 wróciło z nowym albumem. Co warto o nim wiedzieć?

W listopadzie zeszłego roku usłyszeliśmy trzeci pełny album boysbandu „Good Timing”. Od tego czasu członkowie grupy zajęli się solowymi aktywnościami. B1A4 nie zapomniało jednak o swoich fanach i 25 września wróciło z nowym krążkiem – „Rollin'”. Wszystkie szczegóły płyty oraz promocyjne fotografie znajdziecie TUTAJ

Rollin’ to także tytuł głównego singla albumu. Piosenkę napisał i skomponował lider zespołu, Jinyoung. Swoją partię, jak w każdym utworze B1A4, stworzył Baro. Melodia jest mieszanką muzyki granej przez kapelę z tropical house. W tekście członkowie grupy wyznają swojej ukochanej, że myśli o niej codziennie wypełniają ich głowę i każdy dzień bez niej jest po prostu nudny. Głównym fragmentem piosenki jest powtarzane „rolling in the deep”, które długo po przesłuchaniu nie chce wypaść z głowy. W klipie, tak samo jak w A Lie, najważniejszą rolę grają krajobrazy. Na początku września B1A4 poleciało bowiem do Australii, by nakręcić tam teledysk. 

Na „Rollin'” znalazło się łącznie sześć utworów. Cztery pierwsze: Rollin’, You need me, Love Emotion oraz Smile Mask są autorstwa Jinyounga. Przy Call Me pracował CNU, a Like a child współtworzył Sandeul. Każdą z raperskich partii napisał Baro. Raper zdradził, że przez nagrania do dramy, większość jego tekstów powstała w przerwach od kręcenia i podczas podróży samochodem.

  1. Rollin’
  2. You need me – energiczny, elektroniczny utwór, w którym mężczyzna udowadnia swojej ukochanej, że ta go potrzebuje. Potem zdaje sobie sprawę, że działa to w dwie strony i on też nie może bez niej żyć. 
  3. Love Emotion – muzyka stylizowana na funkowy retro kawałek z lat 80. z elementami R&B. Piosenka wyraża pragnienie miłości i uwagi drugiej połówki.
  4. Smile Mask – utwór dotyka problemu współczesnego społeczeństwa – wszyscy nakładamy na twarz metaforyczne maski, by nie ukazywać swoich prawdziwych emocji. B1A4 przekonuje nas jednak, by odważyć się i ujawnić czasem swoje uczucia.
  5. Call Me – na pierwszy plan wybija się tutaj mocny beat i syntezator. W tekście kryje się proste wyznanie od chłopaka do dziewczyny – możesz zadzwonić do mnie o każdej porze dnia i nocy, ja zawsze będę gotowy cię wesprzeć. 
  6. Like a child – kawałek pop w średnim tempie. Kryje się w nim tęsknota za światem, który widzą dzieci. Takim, w którym wolniej płynie czas i wszystko wydaje się mieć więcej barw. 

W koreańskich notowaniach muzycznych najlepiej poradził sobie tytułowy singiel albumu. W szczytowym momencie trafił na 2 miejsce na Genie. Wszystkie utwory znalazły się jednak w rankingach. Wyniki znajdziecie w galerii poniżej. Pochodzą z 25 września z 12:30 i 13:30 czasu polskiego.

Album i singiel znalazły się także w rankingach iTunes w kilkunastu krajach świata. Płyta trafiła na szczyt notowania w Malezji.

Boysband rozpoczął już promocję nowej płyty w programach muzycznych. Ich pierwszy występ odbył się w MBC Music Show Champion, gdzie zaśpiewali tytułowe Rollin’ oraz Like A Child

Naver Starcast umożliwiło nam także zajrzenie za kulisy nagrań klipu do Rollin’. Galerię zdjęć znajdziecie także u nas:

 

Jak podoba Wam się nowa płyta B1A4?

 

źródła: (1)(2)(3)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.