Nowa płyta TWICE to krok w zupełnie innym kierunku.

Girlsband JYP Entertainment powrócił 15 maja z nowym mini-albumem „Signal”. Przy krążku pracowało wiele nazwisk, a jednym z najbardziej charakterystycznych jest założyciel wytwórni JYP, Park Jin Young. Oprócz tego, słowa do Eye Eye Eyes napisała liderka TWICE, Jihyo, oraz raperka  zespołu, Chaeyoung. Płyta w sumie składa się z 6 utworów. Więcej szczegółów o albumie i jego promocji znajdziecie u nas na stronie, TUTAJ.

SIGNAL zawiera w sobie w większości elektroniczne dźwięki, które nadają mu lekkiego, nieprzerwanego tonu. Dzięki temu, w linii melodycznej szczególnie została wyeksponowana gitara basowa. Co ciekawe, w brakuje tutaj elementu typowego dla k-popowych utworów – przerwy pomiędzy wersami na wolniejszą część piosenki, która zwykle prowadzi do zaśpiewania wysokiej nuty. Partie rapu także są regularnie porozrzucane po utworze i ograniczają się do rytmicznego powtarzania wpadających w ucho fraz. Ten zabieg, chociaż nieczęsto spotykany wśród k-popowych grup, pomaga TWICE wybić się ze stereotypu, jaki krążył wokół girlsbandu.

  1. SIGNAL
  2. 하루에 세번  (Three Times a Day – tłum. dosłowne) –  jest zmodyfikowaną wersją gatunku moombhaton, aby brzmiał on nowocześnie i delikatnie. Opowiada o dziewczynie, która ma zepsuty humor przez niepewność swojego chłopaka. Rytm i grająca gitara w tle odzwierciedlają jej nadąsanie.
  3. ONLY 너 – autorzy utworu zapewniają, że ten energiczny kawałek pop zostanie w sercach słuchaczy, jeżeli posłuchają go dwa razy, jak wskazuje na to nazwa girlsbandu. Jego kompozycją zajął się David Anthony, brytyjski producent muzyczny.
  4. HOLD ME TIGHT –  posiada stałą elektroniczną linię melodyczną i skoczny beat, co ma odzwierciedlić niecierpliwość dziewczyny, która chciałaby, aby chłopak ją zauważył. On jednak zdaje się nie widzieć wszystkich prób flirtu i to złości bohaterkę utworu. Do piosenki dodano dużo uroczych akcentów, a TWICE mogą wreszcie pochwalić się miłymi dla ucha głosami.
  5. EYE EYE EYES – jest utrzymany w rześkiej i zabawnej atmosferze poprzez tamburyn, gwizdanie i uroczo stylizowane głosy dziewcząt z TWICE. Tekst, napisany przez Jihyo i Chaeyoung, opowiada o ekscytacji, jaką czuje dziewczyna przy pierwszej miłości. Uczucia, jakie doświadcza są trochę dziwne, ale z drugiej strony przyjemne i właśnie na nich skupia się piosenka.
  6. SOMEONE LIKE ME – jest to zdecydowanie najspokojniejsza kompozycja z całego mini-albumu. Oprócz basu i gitary elektrycznej, głosom dziewcząt towarzyszą grzechotki, tamburyn i delikatna perkusja. Tekst nawiązuje do piosenki ONE IN A MILLION z poprzedniej płyty TWICE.

Girlsband udostępnił także wiele materiałów związanych z nowym mini-albumem. Na V LIVE mogliśmy zobaczyć choreografię SIGNAL, dodano także wiele zakulisowych zdjęć. Wszystkie dodatkowe fotografie możecie zobaczyć TUTAJ

 

Chociaż SIGNAL zupełnie różniło się od dotychczasowych utworów, fani docenili nowy kierunek, w którym idzie TWICE. Tytułowa piosenka już cztery godziny po wydaniu znalazła się na pierwszych miejscach wszystkich list muzycznych w Korei. Również prawie cały krążek znalazł się na rankingach 1,5 godziny po premierze. Na iTunes „Signal” znalazł się na pierwszych miejscach w ośmiu krajach.

 

źródło: (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.