Świąteczna atmosfera już na dobre zadomowiła się w najnowszych k-popowych kawałkach. Nie inaczej jest na czwartej solowej płycie Taeyeon w karierze. „This Christmas” łączy wszystkie elementy świąt w jedno. Sprawdźcie nasze podsumowanie!

Zimowy album liderki SNSD promuje This Christmas, delikatna i bardzo sentymentalna ballada. Dźwięki orkiestry uwypuklają jej świąteczny nastrój. W tekście wokalistka śpiewa o wspomnieniach minionych świąt. Przy okazji kolejnej Gwiazdki, marzymy o tym, żeby wróciły stare czasy. W teledysku do This Christmas, widzimy natomiast historię ojca i córki, która nadaje słowom nowego wymiaru.

Na „This Christmas – Winter is Coming” znajdziemy siedem piosenek i instrumentalną wersję tytułowego kawałka. Każdy z utworów różni się od siebie oraz w inny sposób opowiada o nadchodzących świętach. Co znalazło się na płycie?

  1. The Magic Of Christmas Time – znana, świąteczna piosenka w wykonaniu Taeyeon. W kawałku zachowane są oryginalne słowa, więc wokalistka wykonuje cały utwór po angielsku. Jest to popowa ballada, opowiadająca o otaczającej nas świątecznej atmosferze i magii, która może trwać przez cały rok.
  2. This Christmas
  3. Let It Snow – swingowa propozycja z wyraźnymi dźwiękami gitary, smyczków i perkusji. Piosenka mówi o podekscytowaniu świętami i możliwym śniegiem, który nadaje im magiczną atmosferę.
  4. Candy Cane – połączenie popu i R&B z akcentami w stylu retro. Świąteczną atmosferę akcentują wplecione w melodię dzwonki. Taeyeon śpiewa tu o uczuciu, które jest słodsze niż cukierkowa laska.
  5. Christmas Without You – liryczna popowa ballada z melancholijnym tekstem o tęsknocie za drugą osobą. Spowodowana przez nią pustka sprawia, że nie możemy w pełni cieszyć się świętami.
  6. (Shhhh) – retro ballada z elementami jazzu i bluesa. Wokal Taeyeon oraz melodia z dźwiękami basu, saksofonu i pianina wprowadzają w numerze bardzo zalotną atmosferę. Tekst utworu opowiada o poszukiwaniach ukrytego przez Mikołaja prezentu. Warto dodać, że nad słowami kawałka pracował m.in. Won Tae Yeon, koreański reżyser i poeta.
  7. 겨울나무 (I’m all ears) – piosenka w średnim tempie z sentymentalnym przesłaniem. W balladzie wokalistka mówi do drugiej osoby, że posłucha wszystkich jej wyznań. Daje również nadzieję na lepsze jutro i przekonuje, że „zima zmieni się w końcu w wiosnę”.
  8. This Christmas (Inst.)

This Christmas dobrze poradziło sobie na koreańskich notowaniach muzycznych. Godzinę po premierze piosenka znajdywała się w pierwszej 20 rankingów. O 17:30 czasu polskiego zdobyła „jedynki” wszystkich list i zaliczyła all-kill. Z innych kawałków z „This Christmas” najlepiej wypadły The Magic Of Christmas oraz Let It Snow. Wszystkie wyniki znajdziecie poniżej (pochodzą z 12 grudnia z 11:30, 13:30, 16:30 i 17:30 czasu polskiego).

Płyta nieźle wypadła również na międzynarodowym iTunes, zdobywając pierwsze miejsca w kilku krajach świata. Dzięki dobrym wynikom krążek był 14. w ogólnym rankingu iTunes 12 grudnia. Co ciekawe, płyta poprawiła swoją pozycję dzień później i wskoczyła na 8. miejsce listy.

 

Całą przedpremierową promocję krążka znajdziecie TUTAJ. Która świąteczna piosenka Taeyeon podoba Wam się najbardziej?

 

źródło:(1)(2)
źródło zdjęcia: Oficjalna Strona Taeyeon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.