Grupa 160 osób pojedzie do Korei Północnej na specjalny koncert. Wśród muzyków znaleźli się chociażby Cho Yong Pil, Baek Ji Young, Seohyun czy Red Velvet.

Ministerstwo Unifikacji Korei Południowej, zajmujące się promowaniem połączenia dwóch krajów półwyspu koreańskiego, wydało 20 marca specjalne oświadczenie dotyczące koncertu k-popowych gwiazd w Pjongjangu. Według niego grupa 160 osób uda się na przełomie marca i kwietnia do stolicy Korei Północnej na specjalny występ.

Zgodnie z oficjalnymi ustaleniami, pośród zaproszonych artystów znajdziemy: Cho Yong Pila, Lee Sung Hee, Choi Jin Hee, Yoon Do Hyuna, Baek Ji Young, Jung In, ALi, Seohyun i Red Velvet. Muzycy odwiedzą Północ w terminie 31 marca-3 kwietnia. Wystąpią łącznie dwa razy: w East Pyongyang Grand Theathre oraz w Ryugyong Jong Ju Yong Gymnasium. Przedstawiciele Korei Północnej zobowiązali się do zapewnienia całej przyjezdnej grupie bezpiecznego pobytu.

„Jesteśmy szczęśliwi, że możemy uczestniczyć w tym wydarzeniu”, powiedział przedstawiciel SM Entertainment, reprezentujący Red Velvet. „To pierwsze takie widowisko w Pjongjangu, więc nasze oczekiwania są wielkie. Przygotujemy show z dobrymi występami”, dodał. Warto wspomnieć, że dziewczęta będą pierwszym girlsbandem, który wystąpi na Północy od czasu koncertu Baby VOX w 2003 roku.

Z oficjalnego oświadczenia Ministerstwa Unifikacji możemy dowiedzieć się również, że w dniach 22-24 marca jeszcze jedna delegacja odwiedzi Pjongjang. Jej zadaniem będzie przygotowanie sprzętu i instalacji potrzebnych na kwietniowe koncerty. Całą informację Ministerstwa możecie przeczytać w języku angielskim TUTAJ.

 

źródło:(1)(2)(3)(4)
źrodła zdjęć: redvelvet.smtown.com/ girlsgeneration.smtown.com / themusicworks.co.kr

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.