Najmłodszy członek BIGBANG wydał swój pierwszy w karierze pełny solowy album. “The Great Seungri” wypełniony jest tanecznymi kompozycjami, jednak znajdzie się na nim też coś dla fanów delikatniejszych brzmień. Co warto wiedzieć o tej płycie? 

Po kilku latach od ostatniego solowego wydawnictwa, Seungri wrócił ze swoim pierwszym pełnym albumem „The Great Seungri”. Usłyszeliśmy go 20 lipca. Na konferencji prasowej poprzedzającej wydanie płyty artysta przyznał, że lepiej pracuje mu się w zespole. Zdecydował się jednak na solowy projekt z myślą o fanach, by zapełnić chociaż trochę nieobecność BIGBANG na scenie muzycznej.

Płytę promuje singiel 셀테니 (1, 2, 3!), napisany przez Seungriego i jednego z głównych producentów YG, Teddy’ego. Najbardziej charakterystycznym znakiem piosenki jest rytm wyznaczany przez klaskanie, który wprowadza w kawałek retro vibe. Do tego wesołe, gitarowe riffy i chwytliwa fraza „1, 2, 3!” okazały się najlepszym przepisem na pełną energii kompozycję. Słowa singla są pełne porównań i metafor. Mają zwrócić uwagę wymarzonej kobiety bohatera, który został przez nią „zwalony z nóg” i dziewczyna całkowicie zakręciła mu w głowie. Ma on nadzieję, że gdy policzy do trzech, obiekt jego westchnień zwróci na niego uwagę.

Na specjalnym VLIVE z okazji wydania albumu Seungri przyznał, że singiel był napisany z myślą o kimś innym. W oryginale piosenkę miały wykonywać członkinie BLACKPINK, a jej wstępna wersja była już nawet nagrana przez Rose. Producenci stwierdzili jednak, że męski głos będzie lepiej pasował do 1,2,3!.

Klip do 셀테니 (1, 2, 3!) jest ukłonem w stronę lat 50. ubiegłego stulecia. Rozpoczynając od stylizacji, po stare auta, automaty z grami, do grającej szafy i całej scenografii. Niektóre sceny wyglądają jak wyjęte z musicalu „Grease”, w którym (w tym przypadku) Seungri gra główną rolę. A wszystko po to, by zaimponować wymarzonej kobiecie. W rolę głównego obiektu westchnień wcieliła się Anda, piosenkarka, która w lipcu dołączyła do podwytwórni YG Entertainment – YGX. Za kulisy teledysku zajrzycie TUTAJ. Został udostępnione także dance practice do kawałka, które znajdziecie TUTAJ

Na „The Great Seungri” trafiło łącznie dziewięć utworów. W pisanie wszystkich z nich zaangażowany był Seungri, więc płyta świetnie reprezentuje go jako wykonawcę. Na krążku znalazło się kilka kolaboracji z innymi artystami. Usłyszeliśmy numery z raperami WINNER i iKON – Mino i B.I, utwór z piosenkarką R&B Blue.D oraz wynik współpracy solisty z duńskim DJ’em Dannic.

  1. 셀테니 (1, 2, 3!)
  2. WHERE ARE YOU FROM (feat. Mino) – pełni rolę sub-tytułowej piosenki, z którą Seungri także promuje się w programach muzycznych. Jest to mocny kawałek EDM z elementami house oraz trapu. Utwór wprost idealny do tańca i taką też ma tematykę. Bohater tekstu bezwstydnie prosi dziewczynę, by ta spędziła z nim całą noc. Mino w swoim rapie przyznaje natomiast, że jest w stanie rozkręcić każdą imprezę.
  3. LOVE IS YOU (feat. Blue.D) – najspokojniejszy utwór albumu. Delikatny rytm R&B wzmacnia wyrazista perkusja oraz gitara elektryczna. Poza linię melodyczną wplecione są także dźwięki syntezatora i podkreślony bas. Jest rozmową dawnych kochanków, którzy nie potrafią stworzyć nowych związków. Wracają ciągle pamięcią do swojego byłego partnera i miłości jaką go obdarowywali.
  4. MOLLADO (feat. B.I) – housowy kawałek z bardzo wyrazistym beatem. Chwytliwy refren szybko wpada w ucho, a głosy Seungriego i B.I świetnie się w tym przypadku uzupełniają. Słowa to wyznanie mężczyzny do nowo poznanej dziewczyny, której obiecuje, że chętnie dowie się o niej więcej po spędzonej razem nocy na imprezie.
  5. SWEET LIE (feat. Dannic) – wynikiem współpracy z DJ’em nie mogło być innego, jak elektroniczny, taneczny numer. W pierwszym przesłuchaniu zwracają uwagę jednak dźwięki pianina, które ukazują smutne emocje zawarte w tekście piosenki. Jej słowa opowiadają bowiem o uczuciach, które towarzyszą po rozstaniu z ukochaną osobą.
  6. BE FRIEND – taneczna piosenka w stylu electropop. Jej uzależniający rytm sprawia, że słuchacz aż ma ochotę zacząć się ruszać. Tekst, wbrew pozorom, dotyka całkiem poważnego tematu – zmiany swojego życia. Jego bohater wprost rozlicza się ze swoją przeszłością i przyznaje się do błędów. Chce jednak z powrotem stanąć na nogi i pokazać światu, że sobie poradzi.
  7. HOTLINE – ma bardzo intensywny rytm z wyrazistym beatem i housowymi inspiracjami. Na uwagę zasługuje tutaj mocny wokal Seungriego, który dopasowuje swoje flow do zmian w piosence, a nawet przechodzi do rapu. Jest prośbą mężczyzny, by jego ukochana do niego zadzwoniła i sprawiła, by ten wrócił do zmysłów.
  8. ALONE – Seungri przyznał, że napisał ten kawałek z myślą o członkach BIGBANG, z którymi nie spędza już tyle czasu, co wcześniej. Jego tekst jest jednak na tyle uniwersalny, że każdy, kto tęskni za czyjąś obecnością, będzie mógł się z nim utożsamić. W słowach znajdziemy także wyznanie, że ich bohater nie jest w stanie sobie poradzić z samotnością. Delikatna melodia wzmacnia emocje zawarte w utworze.
  9. GOOD LUCK TO YOU – album kończy charakterna kompozycja z gitarą elektryczną na pierwszym planie i mocnym basem. Bohater tekstu życzy szczęścia swojej byłej drugiej połówce. Chce jednak upewnić się, że jej nowy partner kocha ją równie mocno, jak on i czy jest z nim szczęśliwa. Mężczyzna przyznaje się, że bardzo tęskni za jej bliskością i przeprasza za to, że zniszczył ich relację.

Promocja wydawnictwa już trwa. W programach muzycznych usłyszeliśmy na żywo 셋 셀테니 (1, 2, 3!) oraz WHERE ARE U FROM. W występach z sub-tytułową piosenką Seungriemu towarzyszył Mino, a w przypadku 1, 2, 3! na scenie zobaczyliśmy Andę. 

W dniu premiery Seungriemu trudno było dorównać królującym w rankingach girlsbandom. Najlepiej notowane było tytułowe 1, 2, 3!, które najwyżej było w zestawieniu Bugs – na 8. pozycji. Niedaleko za nim plasowało się WHERE ARE U FROM z Mino. Wszystkie wyniki singla na półtorej godziny po premierze znajdziecie poniżej:

Zupełnie inaczej sytuacja przedstawiła się w międzynarodowych zestawieniach iTunes. “The Great Seungri” znalazło się na ich szczycie w kilkunastu krajach. W Polsce najlepszym zaobserwowanym przez nas wynikiem było 7. miejsce. Dzięki temu wszystkiemu płyta trafiła do rankingu najpopularniejszych światowych albumów z 20 lipca, gdzie trafiła na trzecią pozycję. Poniższa grafika pochodzi z 21 lipca, z godziny 8:00 naszego czasu.

Jak podoba Wam się nowy album Seungriego?

 

źródła: (1)(2)
źródło zdjęcia: YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.