Chungha przywitała 2019 rok nowym singlem. Gotta Go różni się od poprzednich wydawnictw artystki, pokazując jej mroczniejszą stronę. Kawałek spotkał się z dobrym odzewem wśród fanów solistki. Co powinniście o nim wiedzieć?

Nowy rok Chungha postanowiła rozpocząć z wysokiego C. Już 2 stycznia usłyszeliśmy jej nowy singiel, Gotta Go. Piosenka różni się od dotychczasowych kawałków artystki, co podkreśla sama piosenkarka. „Letni vibe był ze mną przez cały 2018 rok i była tam świecąca się Chungha, ale tym razem jest inaczej. Nie mam tego całego brokatu”, powiedziała solistka magazynowi Billboard. „To bardziej mój osobisty styl, tak myślę. Chciałam pójść w bardziej mroczne [klimaty]. To bardzo inna strona mnie, więc cieszę się, że pokazałam ją fanom”, dodała.

Koreański tytuł Gotta Go to 벌써 12, który można przetłumaczyć na angielski jako „already 12 o’clock” (pl. „już dwunasta”). Melodia kawałka zdominowana jest przez dźwięki fletu i wpadające w ucho syntezatory. Tekst piosenki mówi o wieczorze, który bohaterka numeru spędza ze swoim ukochanym. Zdaje sobie sprawę, że są dla siebie stworzeni, jednak wie, że wybranek musi ją opuścić, gdy wybije północ. Chociaż brzmi to jak historia Kopciuszka, to nie koniec zaklęcia wymusza na parze takie działanie. Kobieta boi się przyznać, jak bardzo zależy jej na partnerze i dlatego woli, żeby wyszedł zanim powie za dużo.

Godzinę po premierze, Gotta Go znalazło się na wysokich pozycjach na prawie wszystkich rankingach muzycznych. Najlepsze wyniki w dniu wydania osiągnęło natomiast po 22:00 czasu koreańskiego (14:00 czasu polskiego). Kawałek wskoczył wtedy na pierwsze miejsca list Genie i Bugs oraz drugie pozycje na Melon, Mnet i Soribada. Piosenki nie notowano wówczas jednak na Naver Music. Numer pojawił się tam dopiero o 7:00 KST 3 stycznia (23:00, 2 stycznia w Polsce) na 65. miejscu. W czasie pisania tego artykułu, nowy utwór artystki znalazł się natomiast na pierwszym miejscu podsumowania notowań iChart z dwoma „jedynkami” (Bugs, Mnet) oraz czterema „dwójkami” (Melon, Genie, Naver, Soribada).

W międzynarodowych rankingach iTunes piosenka poradziła sobie stosunkowo gorzej. Według danych Whale Report, Gotta Go mogliśmy znaleźć na listach w ogółem w 35 krajach. Jedyną pierwszą pozycję zdobyła w Tajlandii. Warto dodać, że numer docenili także polscy fani – utwór wylądował na 25. miejscu naszego rodzimego notowania iTunes.

Pierwszy występ Chunghy z singlem zobaczyliśmy w czwartkowym Mnet M!Countdown. Poniżej sprawdzicie wideo z programu:

 

źródło:(1)(2)
źródło zdjęcia: YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.