Wyznania i uczucia przepełniają nowe wydawnictwo artysty. O czym mówią utwory i jakie ukryte znaczenie niosą? Przeczytajcie w naszym podsumowaniu!

Pod koniec września Jackson wydał singiel promujący nadchodzący album. Emocjonujące BULLET TO THE HEART było jedynie początkiem tego, co Wang zaplanował dla fanów. “MIRRORS” ujrzało światło dzienne 25 października. Zawiera osiem utworów i wyraża tyle samo różnych emocji, jednak wszystkie wiążą się z bólem i jego przełamywaniem. Każda piosenka odzwierciedla kawałek duszy, są one jak lustra, które pokazują skrywane uczucia. 

Przed premierą albumu fani dostali trzy kompozycje wraz z teledyskami. Jako pierwsze było wspomniane wcześniej BULLET TO THE HEART, a następnie I LOVE YOU 3000 II w wersji angielskiej ze Stephanie Poetri. Ostatnie, dokładnie trzy dni przed premierą pełnego wydawnictwa, ukazało się DWAY!. W dzień premiery “MIRRORS” Jackson opublikował MV do TITANIC, w którym możemy usłyszeć i zobaczyć Rich Briana. Reszta utworów jest dostępna na jego oficjalnym kanale YouTube w wersji lyric video. Tak, jak obiecywał artysta, jego albumu możemy posłuchać na każdej platformie muzycznej. 

 

Co wyraża w swoich piosenkach Jackson Wang? Sprawdźcie poniżej:

  1. BULLET TO THE HEART – piosenka, która na początku mogła wydawać się  opowieścią o romansie i złamanym sercu, ma jednak ukryte znaczenie. Jak powiedział Jackson w jednym z wywiadów, numer opowiada o życiu i problemach, z którymi mierzymy się na co dzień. Zdradził dodatkowo, że sam zmagał się z depresją, która była potwierdzona przez lekarza. Więcej o singlu przeczytacie w naszym artykule, TUTAJ
  2. ON THE ROCKS – kompozycja z powtarzalnym i wyrazistym beatem, który sprawia, że utwór szybko wpada w ucho. Tekst mówi o topieniu smutków w kolejnych shotach tequili. Bohater utworu myśli jedynie o osobie, z którą chce być. Boi się zamykać oczy, bo widzi wtedy ukochaną. Biorąc pod uwagę wcześniejsze słowa Jacksona, ten utwór również pokazuje ból. Chociaż próbujemy zatrzymać go piciem alkoholu, tak naprawdę on tylko na chwilę uśmierza to uczucie. 
  3. DWAY! – opatrzone jest dynamicznym MV. Teledysk nagrany jest w stylu one-shot video, czyli długiego nagrania bez ingerencji montażu. Bohaterzy klipu przechodzą między różnorodnymi kadrami, przez co wideo jest żywe i ciągle coś się w nim dzieje. Ma to odzwierciedlenie w słowach utworu, mówiących o toczącym się kamieniu, który jest raz na górze, raz na dole, ale zawsze w ciągłym ruchu. Tekst opowiada o sławie, pieniądzach i samodzielnym osiągnięciu sukcesu. 
  4. UNLESS I’M WITH YOU – utwór w stylu R&B. Opowiada o zapracowanej osobie, która nie ma czasu na związek. Zdjęcia przypominają jej o przeszłości, która wywołuje uśmiech na twarzy. 
  5. BAD BACK feat. GoldLink – typowo imprezowy utwór z mocnym beatem, który wzbogacony jest dźwiękiem fletu, co nadaje kompozycji orientalny charakter. Jego tekst opowiada o toksycznym związku, w którym mężczyzna czuje się wykorzystywany przez kobietę. 
  6. TITANIC feat. Rich Brian – piosenka wypełniona mocnym rapem Wanga. Towarzyszy jej czarno-biały teledysk,w którym Jackson prezentuje energiczną choreografię wraz z grupą tancerzy. 
  7. FADED – utwór, który miał ujrzeć światło dzienne wraz z teledyskiem w marcu tego roku, jednak z niewyjaśnionych przez artystę powodów nie został ostatecznie wydany. Teraz fani mają możliwość przesłuchania numeru w wersji audio, bez teledysku. 
  8. I LOVE YOU 3000 (Chinese version) – chińska wersja wcześniej wydanego kawałka razem ze Stephanie Poetri. Tytuł jest nawiązaniem do słynnego powiedzenia Iron Mana z “Avengers: Koniec Gry”. Piosenka kończy płytę przesłaniem, że miłość może przezwyciężyć wszystko, nawet ból i wszechogarniające cierpienie.

Krążek dość dobrze poradził sobie na arenie międzynarodowej. Według statystyk iTunes, wydawnictwo trafiło na piątą pozycję w dziennym światowym zestawieniu najpopularniejszych albumów w dniu wydania.

 

źródło: (1),(2), (3)
źródło zdjęcia: YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.