Oglądając ICY zdecydowanie można odnieść wrażenie, że ITZY nie ma czasu na nudę. Tytułowy kawałek wniósł tyle samo (jeśli nie więcej) energii, co debiut dziewczyn sprzed kilku miesięcy. Co warto wiedzieć o krążku „IT’z ICY”?

Chociaż ITZY ma na koncie bardzo mało piosenek, można łatwo zarysować styl, w jaki celują dziewczyny. Energia płynąca z DALLA DALLA wprost prosiła się o to, żeby pójść za ciosem i wydać coś podobnie nakręcającego do zabawy. Comeback z „IT’z ICY” z 29 lipca dostarczył fanom dokładnie tego, czego chcieli: dawki energii na gorące dni lata.

Nietrudno zauważyć, że w ICY dużo się dzieje. Wciąż zmieniające się segmenty piosenki są ze sobą dosyć chaotycznie powiązane poprzez konkretne melodie i motywy. Dzięki temu nie gubimy się w gąszczu basowych riffów, glitchowych melodii i innych sampli. Spora część wokali opiera się bardziej na mówieniu oraz rapowaniu niż śpiewie, co jest zrozumiałe, patrząc na tempo utworu. Mimo muzycznego rozgardiaszu, ICY oferuje strukturę podobną do lwiej części k-popowych piosenek. Mamy tutaj fragmenty poświęcone rapowi, uspokojenie melodii przed wejściem w refren oraz przerwę przeznaczoną na wokalny popis przed rozpoczęciem ostatniej partii utworu. Taki uporządkowany miszmasz stworzyło aż dziewięciu kompozytorów: założyciel JYP Entertainment Park Jin Young, raper Penomeco, Cazzi Opeia (Dance The Night Away TWICE), Ellen Berg (Peekaboo Red Velvet), Daniel Caesar i Ludwig Lindell (Red Flavor Red Velvet), Lauren Dyson, Ashley Alisha oraz Cameron Neilson (I’m Fine i Home BTS).

Z drugiej strony tekst piosenki jest minimalistyczny i konkretnie trzyma się jednego tematu. Dziewczyny z ITZY mają marzenie, pewny cel w życiu i nie pozwolą, aby inni odebrali im tę pewność siebie. To prosta wiadomość, żeby nie przejmować się plotkami i gadaniem innych osób, a skupić się na sobie i pielęgnować swoje zalety.

Na „IT’z ICY” znalazło się razem pięć piosenek, gdzie dwie z nich to remiksy wydanych w lutym numerów. Nowa wersja DALLA DALLA wyszła spod produkcji DallasK, a Imad Royal nadał swojego dźwięku Want It?.

  1. ICY
  2. CHERRY – w tym numerze dziewczyny kontynuują tematykę pewności siebie. Najważniejsze w tej chwili są one i tylko one potrafią wnieść coś ciekawego do świata. Łamią zasady i składają je z powrotem po swojemu. Piosenkę produkował Omega, który wcześniej pracował m.in. nad Team i Boom Boom Iggy Azalea oraz Centuries Fall Out Boy.
  3. IT’z Summer –  dziewczyny skupiają się tutaj na gorących wakacjach. Obecnie mamy już za sobą połowę lata, więc warto zreflektować się nad tym, co do tej pory robiliśmy w wolne dni. Czy aby na pewno ich nie zmarnowaliśmy? ITZY radzi, aby podkręcić basy i bawić się do upadłego.
  4. DALLA DALLA (달라달라) (DallasK Remix)
  5. Want It? (Imad Royal Remix) 

Nowa płyta ITZY bardzo dobrze przyjęła się na koreańskim rynku muzycznym. Pierwsze „jedynki” pod tytułowym ICY pojawiły się już 1,5 godziny po premierze albumu. Dziewczynom udało się osiągnąć najlepszy wynik dopiero kilka godzin później. Do pełnego all-kill brakowało im tylko pierwszego miejsca na liście Melon. Poniżej znajdują się wyniki z 19:30 KST (album został wydany o 18:00 KST) oraz 0:30 następnego dnia.

Album spodobał się także MIDZY z całego świata. Krążek wspiął się na szczyt rankingu iTunes w 11 krajach. Warto dodać, że tytułowe ICY znalazło się na 40 miejscu w Polsce:

Pierwszy comeback stage doświadczyliśmy na gali M2 X Genie Music Awards, która odbyła się 1 sierpnia. Dzięki świetnym wynikom cyfrowym z debiutu, ITZY zgarnęło tytuł Najlepszego Żeńskiego Artysty. Oprócz tego, zespół wystąpił również przed publicznością z ICY. Zobaczcie klip poniżej:

 

źródło zdjęcia: YouTube JYP Entertainment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.