W krótkim czasie od zakończenia trasy po starym kontynencie, grupa powróciła na scenę z kolejną serią koszmarów oraz tajemnic. Czym tym razem zaskoczyło nas Dreamcatcher na „Escape the ERA”?

Dziewczęta powróciły na scenę z ostatnim wydawnictwem z serii „nightmare”. Krążek swoją premierę miał 10 maja. Całe „Escape The ERA” nawiązuje do konceptu koszmarów, który bliski jest fanom grupy od początku promocji jako Dreamcatcher. Na krążek trafiło łącznie sześć piosenek (w tym jedna wersja instrumentalna). 

Tytułowym utworem zostało You And I. Jest to typowy dla grupy kompromis między chwytliwymi, popowymi dźwiękami a mocniejszym, gitarowym brzmieniem. Zespół konsekwentnie trzyma się swojego nieco tajemniczego, lecz intrygującego konceptu, co w efekcie końcowym dało nam unikalny na k-popowym rynku singiel. Warto wspomnieć, że w procesie tworzenia utworu brała udział raperka Dreamcatcher, Dami.

Co powinniśmy wiedzieć o pozostałych utworach z EP? 

  1. Inside-Outside (Intro) – utwór jest wstępem do ostatniego z koszmarów, jakie zaprezentuje nam grupa. Jego zadaniem jest budowanie napięcia, co nawet bez słów udaje się z niewymuszoną łatwością. Odbiorcę zaskoczyć może przejście z dramatycznej do bardziej elektronicznej melodii w krótkim odstępie czasu. 
  2. You And I
  3. Mayday – tytuł kawałka oznacza wołanie o pomoc. Samo „mayday” jest także używane jako sygnał informujący o zagrożenia życia bądź zdrowia. Bohaterka utworu woła o pomoc, podejmuje próby ucieczki ze swojego koszmaru.
  4. 어느 별 – jest najspokojniejszą propozycją na albumie. Jednak, nawet na tle pozostałych utworów, ballada nie traci na atrakcyjności ani na energii. Kompozycja przenosi nas swoją delikatnością w świat marzeń, co powoduje chwilową „odskocznię” od koszmarów, po których oprowadza nas Dreamcatcher. 
  5. Scar (이 더럽고도 추한…) – jest kolejnym kawałkiem, nad którym pracowała Dami. Utwór dobrze ukazuje „dwie strony”, jakie prezentuje grupa. Zjawisko to było widoczne podczas promocji krążka. Teasery prezentowane przez zespół były w wersjach jasnych oraz ciemnych. Podobny koncept obrano tworząc Scar. Refren jest chwytliwą, lecz przepełnioną niewymuszoną drapieżnością częścią utworu. Zaś zwrotki reprezentują „białą” stronę grupy, dzięki swojej delikatności. 
  6. You And I (Instrumental)

Grupa pierwszy raz zaprezentowała się z nowym materiałem w M!Countdown. Kilka dni po premierze, wytwórnia zespołu opublikowała dance practice do You And I. Oba klipy możecie obejrzeć poniżej. 


W porównaniu do poprzednich wydawnictw, „Escape The ERA” osiągnęło dość imponujące wyniki. Krążek zadebiutował na 7. pozycji listy World Albums magazynu Billboard. Albumy grupy zajęły także 4. oraz 5. miejsce na koreańskiej liście Hanteo. Oprócz tego, EP trafiła na szczyt listy w serwisie iTunes wśród użytkowników z Laos. 

 

źródło zdjęcia: Oficjany Twitter Dreamcatcher

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.