Zespół stworzył unikatowy prezent dla swoich fanów. Jaka jest tematyka nowego wydawnictwa? I dlaczego tytułowa piosenka jest inna niż wszystkie dotychczas? Odpowiedź na te pytania znajdziecie w naszym podsumowaniu!

Dreamcatcher wróciło 18 września ze swoim nowym albumem Raid of Dream”. Singlem krążka jest Deja Vu, które dodatkowo zostało ścieżką dźwiękową w grze King’s Raid. Utwór przewodni jest pełen bolesnych emocji. Ciemność, która podąża za bohaterkami, doprowadziła do konfrontacji między nimi. Wszechogarniające cierpienie można odczytać nie tylko z tekstu, ale także z historii przedstawionej w teledysku. Akcja rozgrywa się w zamku, gdzie obserwujemy walkę o władzę, która jest pełna zdrad. Fabuła przeplatana jest scenami tanecznymi. 

Deja Vu rozpoczyna się przyjemnymi dźwiękami fortepianu i delikatnym wokalem, co odróżnia go od poprzednich głównych kompozycji, które od początku witały słuchaczy mocnym brzmieniem. W refrenie wraca natomiast charakterystyczny dla girlsbandu rock. Dodatkowo poznajemy historię, kryjącą się za konceptem wszystkich części „Nightmare”.


 
Na krążku znajduje się łącznie pięć pozycji. Co powinniśmy wiedzieć o pozostałych utworach? 

  1. Intro – instrumentalny początek z dźwiękami fortepianu, które po chwili zmieniają się w dubstep. Idealne wprowadzenie w atmosferę panującą w pozostałych kompozycjach.
  2. Deja Vu
  3. 거미의 저주 (The Curse of the Spider) – jest to historia tytułowej klątwy pająka. To wierzenie, zakładające, że przenoszą one złe czary, które mogą przejść na ludzi. Mocny motyw melodyczny, rozpoczynający się od syntezatora, zwiększa prędkość utworu. Słyszalny w tle bas w połączeniu z wokalami daje niesamowite połączenie. Zakończenie z charakterystyczną gitarą i fortepianem jest dopełnieniem całości. 
  4. Silent Night – jest swego rodzaju ostrzeżeniem dla tych, którzy ranią i chcą zakłócić spokojną noc. W tekście padają słowa „더 다가오지마” (deo da-ga-o-ji ma, kr. nie podchodź bliżej) i „don’t knock at my door”, co oznacza zakaz pukania do drzwi. Refren jest oryginalny, utrzymany w stałym rytmie, a z dodanym wokalem tworzy wyjątkową atmosferę. Pokazana jest nieco ostrzejsza strona dziewcząt i ich dojrzały, uwodzicielski charakter.
  5. 북극성 (Polaris) – delikatna ballada. Fortepian i gitara prowadzi wokale girlsbandu w płynny sposób. W refrenie słychać dodatkowo riff elektrycznej gitary, który dodaje odrobinę mocniejszego brzmienia.  

Dreamcatcher dało swój pierwszy występ z Deja Vu 19 września w Mnet M!Countdown. Dzień później pojawiły się w KBS Music Bank. Oba występy możecie obejrzeć poniżej.

 

Krążek zespołu dość dobrze poradził sobie na arenie międzynarodowej. Według statystyk iTunes, album trafił na pierwsze miejsca w kilku krajach. Dużym osiągnięciem było znalezienie się na pierwszej pozycji w dziennym, światowym zestawieniu najpopularniejszych albumów w dniu wydania płyty.  

W Korei tytułowy utwór wszedł do pierwszej 100 na Genie i Soribada. Osiągnął także 12. miejsce na liście Bugs w czasie rzeczywistym, co oznacza najwyższy jak dotąd wynik grupy.

 

źródło: (1)(2)(3)
źródło zdjęcia: YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.