Jeon Somi zdecydowanie może być wzorem do naśladowania w dążeniu do celu. Po wzlotach i upadkach artystka w końcu zaprezentowała swój pierwszy solowy album. Co warto wiedzieć o „Birthday”? Sprawdźcie w naszym podsumowaniu!

Na ponowny debiut Somi fani czekali z niecierpliwością od rozpadu I.O.I w 2017 roku. Po prawie trzech latach, zmianie wytwórni i ciężkiej pracy artystka ponownie pojawiła się na scenie. Tym razem zobaczyliśmy ją tam solowo, czym chciała zaprezentować swoim słuchaczom własne spojrzenie na muzykę.

Debiutancka piosenka Somi to Birthday, połączenie tanecznych brzmień i R&B. Numer wyszedł spod pióra Teddy’ego, jednego z głównych producentów YG, który komponował chociażby dla 2NE1 czy BLACKPINK. W tekście solistka chce dodać wszystkim pewności siebie, zachęcając, żebyśmy każdy dzień traktowali jak swoje urodziny. W ten szczególny dzień w roku czujemy, że możemy zrobić wszystko, więc dlaczego nie zachowywać się tak przez całe 12 miesięcy?

Druga piosenka, która znalazła na singlu, została w pełni stworzona przez Somi. Outta My Head to kompozycja w stylu R&B. Minimalistyczna melodia pozwala skupić się na wokalu artystki, niosącym ze sobą szczere wyznanie. W tekście solistka zwraca się wprost do obiektu swoich uczuć. Miłość, jaką go obdarza, ogarnęła jej umysł, ciało i wszystkie elementy jej osobowości. Chociaż chce przestać o nim myśleć, nie może pozbyć się jego wspomnienia.

Somi rozpoczęła promocję w programach muzycznych niemal od razu po debiucie. Artystka po raz pierwszy zaprezentowała się w Mnet M!Countdown z obiema wydanymi piosenkami.

Utwory solistki dobrze wypadły zarówno w Korei, jak i na światowych listach iTunes. W kraju Birthday znalazło się na pierwszych miejscach prawie wszystkich zestawień muzycznych. Drugi numer najwyżej wskoczył w notowaniach Bugs i Naver, gdzie był w pierwszej dziesiątce. Co ciekawe, na iTunes lepsze wyniki zaliczyło właśnie Outta My Head. Kawałek zdobył kilka „jedynek”, w tym w Indonezji, Mołdawii, Rumunii czy Wietnamie.

 

źródło:(1)(2)
źródło zdjęcia: YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.