Big Hit oraz Universal Music Group stworzą nową męską grupę, złożoną z piosenkarzy wybranych w przesłuchaniach na całym świecie.

W środę 17 lutego na YouTube pojawił się film zapowiadający współpracę między Big Hit Entertainment a Universal Music Group. Możemy w nim zobaczyć prezesa UMG, Luciana Graingena, dyrektorów generalnych BH, Bang Si Hyuka oraz Lenzo Yoona.  Firmy oficjalnie ogłosiły, że rozpoczną „globalny projekt debiutu artystów ”, który obejmowałby m.in. wspólny program przesłuchań.

Lenzo Yoon stwierdził, że pod skrzydłami Universal Music Group oraz Big Hit Entertainment zadebiutuje nowy boysband, który będzie aktywny na arenie międzynarodowej. Członkowie zespołu zostaną wybrani w ramach globalnego przesłuchania, które będzie emitowane w USA dzięki partnerom medialnym w 2022 roku. Koreańska wytwórnia zajęłaby się muzycznym i tanecznym treningiem przyszłych idoli, kontaktem z fanami za pomocą aplikacji Weverse oraz lokalną promocją w Korei.  Strona amerykańska będzie odpowiedzialna za  wyprodukowaniem programu przesłuchań, tworzenie muzyki oraz ogólnopojęty światowy rozgłos.

Konkretna data rozpoczęcia przesłuchań nie jest jeszcze znana, jednak wiadomo, że nie będzie to wcześniej niż w roku 2022. Poniżej możecie zobaczyć całe oświadczenie Big Hit Entertainment i Universal Music Group:

 

 

źródło: (1)
źródło zdjęcia: Oficjalny YouTube Big Hit

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.