Na swoim najnowszym krążku członkinie IZ*ONE zachęcają nas do zabawy w odległej, przepełnionej pragnieniami fantastycznej krainy. Jakim miejscem jest IZ*Land oraz co powinniśmy wiedzieć o “Oneiric Diary”? 

Każde kolejne wydawnictwo IZ*ONE już od pierwszych nut zabiera nas w podróż do pewnego rodzaju alternatywnej rzeczywistości. Nie inaczej jest w przypadku najnowszego krążka girlsbandu. “Oneiric Diary” jest swoistą wyprawą po snach oraz marzeniach, które chociaż często bywają nieprawdopodobne, ostatecznie stają się rzeczywistością. Wszystko to idealnie współgra z precyzyjnie dopracowaną baśniową, momentami wręcz infantylną, oprawą wizualną wydawnictwa.

Mini-album promuje energiczne Secret Story of the Swan. Utrzymana w stylu EDM propozycja niespodziewanie zaprezentowała nam dojrzalszą, przepełnioną nienachalną pewnością siebie odsłonę członkiń girlsbandu. Mimo, że kawałek charakteryzuje się energicznym brzmieniem, to bezproblemowo idzie w parze z naszpikowanym wielobarwnych setami, ekscentrycznym klipem promującym kawałek. Zgodnie z założeniem twórców tekst utworu ma zachęcać nas do odważnego snucia marzeń, ponieważ tak długo, jak to robimy, możemy być bohaterami własnej opowieści. 

 

Na stronie b “Oneiric Diary” znajdziemy łącznie osiem pozycji, w tym japońską wersję Secret Story of the Swan oraz Merry-Go-Round. Co skrywają pozostałe kawałki? 

Pierwszą pozycją na wydawnictwie zostało Welcome. Zaledwie półtoraminutowe intro zaprasza słuchacza do tajemniczego IZ*Land, gdzie rozgrywa się cała fabuła wydawnictwa. Tuż po tytułowym Secret Story of the Swan znajdziemy kolejną taneczną propozycję. Na Pretty członkinie girlsbandu zachwycają się urodą osoby, z którą chciałyby snuć kolejne marzenia przez całe swoje życie. Zaś na Merry-Go-Round dziewczęta porównują spędzone w tajemnicy chwile ze swoim ukochanym do przejażdżki na tytułowej karuzeli. Kolejne w kolejności jest Rococo, którym artystki pragną odwrócić uwagę swoich fanów od pełnego niepewności świata zewnętrznego, jednocześnie zachęcając swoich odbiorców, aby pozostali z nimi w wyjątkowej, wykreowanej przez nie rzeczywistości. Ostatnią koreańskojęzyczną propozycją jest natomiast With*One, na której grupa również zwraca się do WIZ*ONE. Delikatna popowa ballada jest podziękowaniem dla wszystkich, którzy wspierali zespół. Jednocześnie dziewczęta proszą fanów, aby zawsze o nich pamiętali, ponieważ one nigdy nie zapomną swojego czasu w IZ*ONE.

Album w dniu premiery dobrze poradził sobie na międzynarodowych listach przebojów, zajmując podium listy iTunes w piętnastu krajach. Jednak na szczególną uwagę zasługuje ilość fizycznie sprzedanych kopii krążka. Na ten moment IZ*ONE jest jedynym girlsbandem, którego dwa albumy znajdują się w TOP5 najlepiej sprzedających się k-popowych albumów w pierwszym tygodniu sprzedaży według zestawienia Hanteo. W niecałe 5 dni od premiery “Oneiric Diary” kupiono ponad 300 tysięcy razy. 

źródło: (1)
źródło zdjęcia: YouTube 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.