Po wydaniu pełnego albumu “TREASURE EP.FIN: All To Action” ATEEZ wróciło z kolejnym EP. Na płycie ujawniono odpowiedź, którą zespół próbował odnaleźć na poprzednich wydawnictwach.

“TREASURE EPILOGUE: Action To Answer” ukazało się 6 stycznia. Krążek jest piątą i, jak wskazuje jego tytuł, ostatnią częścią serii “TREASURE”. Kontynuuje opowiadaną historię, której początek znajdziemy na debiutanckim albumie. Na zakończenie boysband zaserwował nam finał podróży i ujawnił odpowiedzi na wszystkie pytania. 

Tytułową piosenką albumu zostało Answer. Singiel jest połączeniem elektronicznej muzyki z hip-hopem. Pełne metafor wersy pokazują dojrzałość członków zespołu. Tekst opowiada o jedności, która reprezentuje grupę i niejako rysuje przed słuchaczem historię ATEEZ. Bohaterzy słów zaczynali od zera, które symbolizuje tu pustynia. Wyruszyli w podróż nie wiedząc, co ich czeka na drodze. Przeszli przez wiele trudności, więc nie straszne im już płonące słońce ani wielkie fale.

Teledysk jest dopełnieniem tekstu utworu. Ponadto możemy w nim zobaczyć nawiązania do chociażby Say My Name i WONDERLAND. Fani dostali także odpowiedź co do drugiej, mroczniejszej odsłony ATEEZ. Został zawarty kompromis, czego potwierdzeniem jest toast dwóch stron, które siedzą wspólnie przy stole. Końcówka teledysku wprowadza tajemniczą postać, która wskazuje na zapowiedź tego, co przyjdzie w kolejnych wydawnictwach. 

Co powinniśmy wiedzieć o pozostałych utworach? Sprawdźcie poniżej:

  1. Answer
  2. 지평선 (Horizon) – w komponowaniu muzyki i pisaniu numeru brał udział lider zespołu, Hongjoong. Tekst to rozważania nad końcem, który jest coraz bliżej. Wyraża też chęć podróży w stronę słońca. Jest ono gdzieś pomiędzy morzem i granicą nieba, więc bohater słów pragnie wyruszyć poza horyzont.
  3. Star 1117 – ballada R&B zawierająca delikatne i emocjonalne głosy członków, zadedykowana została fanom boysbandu – ATINY. W tytule do słowa Star została dodana liczba, która oznacza datę ogłoszenia oficjalnej nazwy fandomu, czyli 17 listopada. 
  4. Precious – hip-hopowa piosenka z dynamicznym refrenem. Jej początek jest melodią z końcówki utworu Say My Name. Dodatkowo w Precious znajdują się fragmenty bliźniacze do tekstu z Treasure. 
  5. Outro: Long Journey – podsumowanie dotychczasowej podróży i zapowiedź tego, co nadejdzie.

ATEEZ dało swój pierwszy występ z Answer w Mnet M!Countdown. Dzień później zespół pojawił się w KBS Music Bank, gdzie zaprezentował także Horizon. Występy możecie obejrzeć poniżej:

Krążek zespołu bardzo dobrze poradził sobie na arenie międzynarodowej. Według statystyk iTunes wydawnictwo trafiło na pierwsze miejsca w ponad 30 krajach, w tym w Polsce. Jest to, jak dotąd, najwyższy wynik zespołu. Dużym osiągnięciem było także zajęcie pierwszej pozycji w dziennym światowym zestawieniu najpopularniejszych albumów w dniu wydania płyty.

 

źródło: (1)
źródło zdjęcia: YouTube

Jeden komentarz “ATEEZ znajduje wszystkie odpowiedzi na “TREASURE EPILOGUE: Action To Answer””

  1. Naprawdę jestem dumna z chłopaków! Zyskują coraz większą popularność w Polsce i życzę im jescze większej sławy w naszym kraju, i przede wsyztskim kolejnych koncertów w naszej ojczyźnie, na najbliższym niestety mnie nie będzie 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.