Nastąpił wewnętrzny spór w firmie po zwolnieniu dyrektora generalnego Na Byeong Joona przez chińskiego akcjonariusza.

Dyrektor naczelny oraz założyciel fantagio Corp. Na Byeong Joon został zwolniony w zeszły czwartek. Decyzja zapadła ze strony JC Group, prywatnego funduszu inwestycyjnego, który ma swoją siedzibę w Chinach. Koreański oddział JC, Gold Finance Korea, ogłosił, że agencja zostanie całkowicie pod kierownictwem chińskiego zarządu, na czele którego znajdzie się Wei Jie.

W związku z nagłym usunięciem Na z pozycji prezesa, pracownicy fantagio powołali zespół antykryzysowy, który domaga się przywrócenia poprzedniego dyrektora. Według nich, działania chińskiego akcjonariusza były nieregularną interwencją w zarządzanie firmą i grożą, że przeprowadzą strajk.

„Decyzja był jednostronną, niesprawiedliwą akcją, która została podjęta przez dużego chińskiego inwestora”, możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu wydanym 2 stycznia. „Jeżeli prezes zarządu Na Byung Joon nie zostanie natychmiast przywrócony na stanowisko, a koreański oddział chińskiego inwestora nie zaprzestanie nietypowych i nielegalnych interwencji w działania naszej firmy, pracownicy [fantagio Corp.] rozpoczną strajk generalny”. Zespół powiedział także, że „wszyscy pracownicy będą chronić swoją firmę i artystów przed obecną nielegalną tyranią.”

W październiku zeszłego roku JC Group wykupiło 50,7% udziałów agencji fantagio Corp., stając się największym inwestorem wytwórni. Wei Jie do tej pory był współdyrektorem firmy razem z Na Byeong Joonem.

Obecnie fantagio Corp. pracuje z 30 osobami aktywnymi w świecie show-biznesu, w tym 5UPRISE, Hello Venus, ASTRO, Weki Meki, Ong Seong Woo (Wanna One), czy Kang Han Na. Zespół antykryzysowy przyznał, że dołożą wszelkich starań, aby ich działania nie wpłynęły na aktywności artystów.

 

źródło: (1)(2)(3)
źródło zdjęcia: Oficjalna strona wytwórni fantagio Corp.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *