Nowy singiel Sunmi jest zastrzykiem letniej miłości, o której marzy wielu z nas. Sprawdźcie, co tym razem artystka przygotowała dla swoich fanów oraz dlaczego piosenka jest idealnym soundtrackiem wakacyjnych przygód.

Długo wyczekiwane MV do pporappippam ukazało się 29 czerwca. Artystka jest autorką tekstu piosenki, a w skomponowaniu melodii pomógł jej Frants, który był odpowiedzialny za jej poprzedni utwór – Lalalay. Tytuł piosenki jest romanizacją koreańskiego 보라빛 밤 (pl. fioletowa noc). Do zastosowania tej barwy jako motywu przewodniego kawałka zaintrygował wokalistkę fakt, że fioletowy jest połączeniem niebieskiego oraz czerwonego. Jak sama twierdzi, jest w niej trochę gorąca (czerwieni), a także zimna (niebieskiego). 

pporappippam opowiada o zakochanych ludziach, którym towarzyszą zachody słońca na tle purpurowego nieba. Wieczory pełne bliskości, trzymanie się za ręce i zabawa do rana to obraz, który wyłania się zarówno z tekstu kawałka oraz teledysku. Wideo zaczyna się od pobudki Sunmi na plaży. Następnie artystka cofa się myślami do poprzedniej nocy. Czas spędzony z przyjaciółmi i ukochanym pod niebem pełnym gwiazd jest przeplatany scenami tanecznymi, w których oprócz energicznej i zmysłowej choreografii, możemy podziwiać stroje, zaprojektowane na potrzeby tego wydawnictwa.


 
Utwór w stylu retro, z charakterystycznym syntezatorem i wstawkami funkowej gitary, przypomina nieco dyskotekę z lat 80-tych. Piosenka rozpoczyna się prostą melodią graną na flecie. Skrzypce nadają kawałkowi nieco tajemniczości, natomiast gitarowy riff wprowadzony do zwrotek powoduje, że kawałek brzmi wyjątkowo oryginalnie. Zaś bas przed refrenem sprawia, że chce nam się bawić w rytm pporappippam do białego rana.

Sunmi singiel promowała między innymi w Mnet M!Countdown. Poniżej możecie także obejrzeć jej występ dla Studio Choom, który nagrany został w technologii 4K: 


 
Czy pporappippam stanie się Waszym wakacyjnym hitem?

 

źródło: (1)(2)
źródło zdjęcia: YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.