Soyou została pierwszą członkinią Sistar, która wydała solowy album po rozpadzie grupy.

Soyou, właścicielka charakterystycznego, chrapliwego głosu wróciła 13 grudnia z nowym albumem. „RE:BORN” jest jej pierwszą solową płytą. Artystka zaangażowała się w jej tworzenie na wielu płaszczyznach. Brała udział w ustalaniu konceptu, wyglądu oraz ostatecznego brzmienia krążka. Wokalistka znana jest głównie z wielu solowych OST do koreańskich dram. Na albumie słyszymy jednak jej wszechstronność i chęć udowodnienia, że radzi sobie również w innych gatunkach muzycznych. 

„RE:BORN” promowane jest przez singiel The Night. To pozytywny kawałek R&B o relacji damsko-męskiej i spotkaniach pary. Dzięki współpracy z Geeks, usłyszymy w nim obie strony związku. Piosenka wyprodukowana została przez Primary. W kolorowym wideoklipie główną rolę gra Soyou, która jest zatroskana spotkaniem z ukochanym.

W połowie listopada zadebiutowało natomiast I Still, które także znalazło się na „RE:BORN”. Jest to duet Soyou oraz Sung Si Kyunga. Muzycy w tej emocjonalnej balladzie opowiadają o rozstaniu. Wyraża ona ból i cierpienie po stracie ukochanej osoby, jednak ma w sobie iskrę nadziei, że te uczucia w końcu miną. Główną rolę w klipie zagrał popularny koreański aktor, Lee Dong Wook.

Łącznie na „RE:BORN”znalazło się 6 utworów. Co o nich wiemy?

  1. The Night
  2. Grown Up (너에게 배웠) – ballada autorstwa znanego producenta i założyciela Mystic Entertainment, Yoon Jong Shina. To wyznanie do byłego partnera, który nauczył swoją drugą połówkę zarówno, co to jest prawdziwa miłość, ale też czym jest ból po rozstaniu.
  3. Still The One (좋은 사람) – spokojny, delikatny utwór, który uwydatnia ciepły głos Soyou. Jest wiadomością do ukochanej osoby, by udowodnić jej, że jest dobrym człowiekiem i ją doceniamy.
  4. We Need Warmth (온기가 필요해) – piosenka, napisana i wyprodukowana przez wokalistę bandu indie No Reply, Kwon Sun Kwana. Mówi o tym, że dorośli ludzie ukrywają swoje problemy i troski przed światem, chociaż czują ból. Tak naprawdę jednak każdy z nas potrzebuje pocieszenia i trochę ciepła od innych.
  5. 7 (일곱살) ft. MoonMoon  – melancholijna ballada ze skromnym tłem muzycznym. Głosy Soyou i MoonMoon uzupełniają się w niej, opowiadając o tym, jak wyobrażaliśmy sobie dorosłość w wieku 7 lat, a jak jest naprawdę.
  6. I Still ft. Sung Si Kyung

W dzień premiery albumu odbył się specjalny showcase artystki. Pełne nagranie koncertu znajdziecie TUTAJ. Soyou rozpoczęła już także promocję nowej płyty w programach muzycznych. Zobaczyliśmy jej występy z The Night oraz Grown Up w KBS Music Bank [The Night, Grown Up], MBC Show! Music Core oraz SBS Inkigayo [The Night]. 

 

Jak podoba Wam się pierwsza część solowego albumu Soyou?

 

źródło zdjęcia: YouTube
źródło: (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.