AB6IX, wbrew hip-hopowemu charakterowi Brand New Music, zaprezentowało szerokie spektrum gatunków muzycznych. Na debiutanckim albumie chłopcy chcieli pokazać swoje atuty i umiejętności, czym zdobyli serca fanów. Co znajdziemy na „B:COMPLETE”?

Cały kwiecień upłynął pod znakiem przygotowań publiczności na debiut AB6IX. Brand New Music publikowało coraz to nowsze teasery, zwiastujące pierwszy boysband agencji. W skład grupy weszli: znani już wszystkim byli członkowie Wanna One Daehwi i Woojin; Youngmin i Donghyun, promujący się wcześniej jako duet MXM oraz całkowicie nowa twarz – Woong. Nazwa zespołu oznacza, że wspomniana piątka i fani tworzą razem absolutną całość. AB6IX daje się też poznać w wyjątkowym reality show Mnet, w którym możemy śledzić ich przygotowania do wydania nowego materiału.

AB6IX zadebiutowało 22 maja ze swoim pierwszym EP – „B:COMPLETE”. Krążek promuje singiel Breathe, w którego tworzenie zaangażowani byli Daehwi, Youngmin, Woojin oraz CEO Brand New – Rhymer. Utwór został nagrany w stylu deep house. To apel młodych ludzi, którzy mają wrażenie przytłoczenia codziennością. Potrzebują chwili, by przystopować, złapać oddech i zebrać siłę na kolejny dzień. Chcą czuć wolność, marzyć i zatracić się w muzyce. Warto dodać, że ukazał się także specjalny, taneczny teledysk do piosenki, który znajdziecie TUTAJ

Każdy utwór z “B:COMPLETE” powstał we współpracy z członkami zespołu. Spod pióra Daehwiego wyszło sześć piosenek z albumu. Shining Stars napisał natomiast Donghyun. Nad swoimi raperskimi kwestiami czuwali Youngmin oraz Woojin. 

  1. Absolute­ – na płycie wita nas elektroniczny, mocny, trapowy numer. Jest przepełniony pewnością siebie – zespół zgodnie przyznaje, że skoro nareszcie rozpoczęli wspólną karierę, w przyszłości będą perfekcyjną grupą. Na szczególną uwagę zasługują tutaj raperskie, bardzo charakterne partie Woojina oraz Youngmina.
  2. Shining Stars – następuje tutaj zmiana klimatu o 180 stopni. Piosenka prowadzona jest dźwiękami akustycznej gitary. Razem z elektronicznymi brzmieniami tworzy przyjemny, popowy kawałek. Chłopcy chcą podziękować fanom za ich bezgraniczną miłość i obiecują, że będą „błyszczącymi gwiazdami”. Dadzą też pocieszenie każdemu, kto będzie go potrzebował.
  3. Breathe
  4. Friend Zone – chwytliwa, przyjemna dla ucha, hip-hopowa piosenka. Jej bohater znajduje się w tak zwanym „friendzone”. Chce jednak zostać dla swojej wybranki kimś więcej, niż tylko przyjacielem.
  5. Light Me Up – delikatne, hip-hopowe EDM wraz z głębokim basem i charakterystycznym groove tworzą numer w gatunku urban house. Jego bohater spotkał swoją wymarzoną dziewczynę i pragnie, by ta wprowadziła do jego życia miłość i światło, których potrzebuje.
  6. Dance For Two – delikatna, popowa ballada z prowadzącą gitarą akustyczną. W tekście chłopak słyszy piosenkę, która niegdyś była specjalną nutą dla niego i jego ukochanej. Wspomina wspólne chwile i ma nadzieję, że wrócą do siebie, by znów mogli razem zatańczyć do tego utworu.
  7. Hollywood – numer, w którym publiczność miała okazję zobaczyć członków Brand New Boys w Produce 101 po raz pierwszy. Piosenka przeszła niemałą transformację, by trwała ponad 3 minuty, a Woong również miał w niej swoją rolę. Przed debiutem, AB6IX udostępniło wyjątkowy teledysk do utworu.

Breathe zdobyło swoją pierwszą statuetkę w SBS MTV THE SHOW z 4 czerwca. Chłopcy odebrali nagrodę osobiście, a ich podziękowania i fragment występu po ogłoszeniu wyników sprawdzicie na nagraniu poniżej:

Przez pierwszy tydzień promocji, chłopcy prezentowali na żywo Breathe oraz Hollywood. Występy z KBS Music Bank obejrzycie poniżej:

Debiut AB6IX został zauważony zarówno na rodzimym rynku, jak i na całym świecie. W ciągu kilku dni od premiery płytę boysbandu kupiono ponad 80 tysięcy razy, dzięki czemu grupa pobiła rekord TXT dotyczący największej ilości sprzedanych albumów w pierwszym tygodniu dla rookie zespołu w 2019 roku. Piosenki trafiły także do koreańskich zestawień muzycznych. Płyta znalazła się również na szczytach list iTunes w siedmiu krajach (dane pochodzą z 22 maja, 12:30 i 21:30 polskiego czasu).

źródło zdjęcia: YouTube
źródło: (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.