Zespół powrócił z nowym materiałem, który kontynuuje narrację poprzedniego krążka girlsbandu. Co mają do przekazania dziewczyny na nowym wydawnictwie? Sprawdźcie w naszym podsumowaniu!

Mini-album „Dystopia: Lose Myself” miał premierę 17 sierpnia. Tytułowym utworem krążka zostało BOCA. Główny singiel idealnie wpisuje się w mroczną stylistykę poprzednich wydawnictw grupy. Dystopię kreują bowiem apokaliptyczne wizje przyszłości oraz opowiadają o społeczeństwach, które zmierzają do swojego upadku. Z obrazka, który kreśli zespół, wyłania się świat splamiony ciemnością z powodu języka jakiego używają ludzie. Słowa bowiem ranią tak samo jak czyny. Historia, którą przedstawiają artystki, nie dzieje się jednak w świecie fantazji, a dotyczy naszej rzeczywistości.

Tytułowa BOCA w języku hiszpańskim oznacza usta. Utwór skupia się na słowach, które ranią jak ciernie. Według zespołu, ludzie przestali czuć się winni za to, co mówią. Nie zdają sobie sprawy, że słowa potrafią być jak nóż i tną mimo, że nie posiadają ostrza. Dreamcatcher chce zamknąć usta wszystkim, którzy zatracili się w swojej zuchwałości i przestali myśleć o drugim człowieku. W dalszej części utworu pada także pytanie „Gdzie jest miłość?”, które sugeruje, że dla naszego społeczeństwa to uczucie jest coraz mniej znaczące. Teledysk z energicznym układem tanecznym, którego charakterystycznym elementem są dłonie ułożone w kształt zamykanych ust, podkreśla przekaz zespołu.

 
Na krążku znalazło się łącznie sześć pozycji. O czym opowiadają? 

1. Intro – wprowadza w nastrój panujący na tytułowym singlu. Dzięki zastosowaniu stopniowego przyspieszenia tempa utworu pozycja budzi u słuchacza niepokój.
2. BOCA
3. Break The Wall – to rockowy utwór dodający siły i nadziei tym, którzy zostali zranieni i zamknęli drzwi swoich serc. Tekst mówi o tym, aby nie bać się podnieść głosu i opowiedzieć o tym co się dzieje na świecie. Gdy głosy skrzywdzonych ludzi się połączą, istnieje szansa, że społeczeństwo się przebudzi i zwróci uwagę na krzywdę, która rozrasta się w zastraszającym tempie. 
4. Can’t get you out of my mind – kawałek został napisany całkowicie w języku angielskim. Opisuje relacje, które z przyjaźni przekształciła się w miłość. Wszystko to powoduje zdezorientowanie oraz kłopotliwą niezręczność. Elektroniczna muzyka taneczna z intensywnymi beatami i melodyjnym brzmieniem syntezatorów sprawia, że piosenka wpada szybko w ucho.
5. Dear – piosenka stworzona z myślą o fanach zespołu. Dziewczyny szczerze wyrażają swoje uczucia i opowiadają o ich nieustannie rosnącej miłości. Nie ma dla nich bowiem nic cenniejszego niż uśmiech tych, dla których występują. 
6. BOCA (Instrumental)

Dreamcatcher swój pierwszy występ z BOCA dało w Mnet M!Countdown. Dzień później dziewczyny pojawiły się w KBS Music Bank, gdzie zaprezentowały także Dear. Występy obejrzycie poniżej. 

 
 
 
Która piosenka z „Dystopia: Lose Myself” przypadła Wam najbardziej do gustu?

źródło: (1)
źródło zdjęcia: YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.