Koreańskie podziemie R&B kryje w sobie wielu artystów. Jednym z nich jest młoda YON.

YON (Jeong So Yeon) ma zaledwie 21 lat i dopiero w tym roku pojawiła się w sieci ze swoimi pierwszymi produkcjami. Na jej Soundcloud znajduje się jedynie informacja, że wszystkie utwory zostały wyprodukowane przez nią samą. Muzyka, którą tworzy to elektroniczny soul/R&B z obowiązkową warstwą basową. Jej melancholijny głos jest idealny do wieczornego wyciszenia się. Jej wokal nie zawsze jest jednak taki spokojny – więcej energii pojawia się, gdy YON zaczyna rapować, jak w przypadku Swimmmmm.

Charakterystyczne dla artystki jest tworzenie melodii z dźwięków otoczenia, które nagrała wcześniej i zmontowała jako efekty. Słuchając, można bawić się w odgadywanie nagranych odgłosów – nadjeżdżającego autobusu i innych aut, tłuczonego szkła, migawki aparatu czy rozpalanej zapałki.

W kompozycjach So Yeon lubią pojawiać się również efekty echa i pogłosu. Pianino odpowiada natomiast za linię melodyczną.


Artystka, zainspirowana zespołem rock-indie hyukohnagrała cover jednej z ich popularniejszych piosenek – GondryCiężko określić, którą wersję stworzono lepiej, ponieważ są one zupełnie inne w sposobie wykonania. Cover YON jest ociężały, ale jednocześnie forma wydaje się bardziej lekka.

YON znajdziecie ją na: Soundcloud, Soundcloud WeGom (pojawiła się na 3 utworach) oraz na Instagramie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.