Podziel się:

Czy chropowaty głos można nazwać czystym? Oczywiście, udowadnia to LEEBADA, kolejna artystka Warta Uwagi.

Szukając informacji o solistce, można znaleźć określenie jej głosu jako husky voice lub też raspy voice, co oznacza tyle, że dźwięk wydobywający się z jej strun głosowych jest „poszarpany”. Brak czystości nie oznacza jednak, że jest on mniej wartościowy. Nadaje to charakteru i lekkiej zadziorności jej utworom. Bada potrafi w swojej surowości zachować jednak urok i delikatność.

Zacznijmy od ostrzejszej strony i wykonania You Got Me na żywo. Spokojny utwór w pewnym momencie zakłócony jest gwałtownością i emocjonalnością piosenkarki. Koncert wydaje się kameralny, chociaż nagrany był w otwartej przestrzeni nad rzeką.

LEEBADA wydała swój debiutancki singiel „HYPE” w listopadzie zeszłego roku. Tytułowy Drug ma ciężką melodię, wolny rytm, a sama artystka wydaje się walczyć ze snem. Nie jest jednak nużący, a przyjemny i odprężający. Powstał też remix, w którym pojawia się gitara basowa. Hold Me również jest piosenką wyciszającą. Tworzą ją dwa elementy – kłujący głos Bady i gitary akustyczne. Prócz tego na płycie TV’s On, Orange, Memories i Give Me A Hug.

Zabawę wokalem można usłyszeć w coverze Nobody’s Perfect Jessie J. Największy popis umiejętności artystki pojawia się na koniec, w najbardziej emocjonalnym punkcie utworu. Początkowo Bada wykańcza wersy szeptem, by potem zaskoczyć mocą swojego śpiewu. Piosenkarka skacze po dźwiękach, wkładając w to swoją energię. Warto porównać wykonanie Koreanki z akustyczną wersją Jessie J.

City Burns to jeden z ciekawszych coverów, jakie wykonała LEEBADA. Nie słychać potknięć, a każdy dźwięk zaśpiewany jest z premedytacją. Dziewczyna porusza się swobodnie między wysokimi dźwiękami. Śpiewa z uśmiechem, dodatkowo odzwierciedlając muzykę ruchem. Jest to piosenka artystki R&B Andry Day, odkrytej przez Steviego Wondera w 2010 roku. Przy tej okazji, polecamy posłuchać Amerykanki i jej niesamowitego głosu.

Bada wykonała również z Zico jego utwór I Am You, You Are Me na Golden Disk Awards. Kilka miesięcy wcześniej można było usłyszeć jej wersję piosenki. Czy można liczyć, że dzięki tej współpracy zdobędzie popularność? Sami oceńcie. 

Bada posiada swoje konta na YouTube, Instagramie i Facebooku.

źródła: (1)(2)(3)