Czy chropowaty głos można nazwać czystym? Oczywiście, udowadnia to LEEBADA, kolejna artystka Warta Uwagi.

Szukając informacji o solistce, można znaleźć określenie jej głosu jako husky voice lub też raspy voice, co oznacza tyle, że dźwięk wydobywający się z jej strun głosowych jest „poszarpany”. Brak czystości nie oznacza jednak, że jest on mniej wartościowy. Nadaje to charakteru i lekkiej zadziorności jej utworom. Bada potrafi w swojej surowości zachować jednak urok i delikatność.

Zacznijmy od ostrzejszej strony i wykonania You Got Me na żywo. Spokojny utwór w pewnym momencie zakłócony jest gwałtownością i emocjonalnością piosenkarki. Koncert wydaje się kameralny, chociaż nagrany był w otwartej przestrzeni nad rzeką.

LEEBADA wydała swój debiutancki singiel „HYPE” w listopadzie zeszłego roku. Tytułowy Drug ma ciężką melodię, wolny rytm, a sama artystka wydaje się walczyć ze snem. Nie jest jednak nużący, a przyjemny i odprężający. Powstał też remix, w którym pojawia się gitara basowa. Hold Me również jest piosenką wyciszającą. Tworzą ją dwa elementy – kłujący głos Bady i gitary akustyczne. Prócz tego na płycie TV’s On, Orange, Memories i Give Me A Hug.

Zabawę wokalem można usłyszeć w coverze Nobody’s Perfect Jessie J. Największy popis umiejętności artystki pojawia się na koniec, w najbardziej emocjonalnym punkcie utworu. Początkowo Bada wykańcza wersy szeptem, by potem zaskoczyć mocą swojego śpiewu. Piosenkarka skacze po dźwiękach, wkładając w to swoją energię. Warto porównać wykonanie Koreanki z akustyczną wersją Jessie J.

City Burns to jeden z ciekawszych coverów, jakie wykonała LEEBADA. Nie słychać potknięć, a każdy dźwięk zaśpiewany jest z premedytacją. Dziewczyna porusza się swobodnie między wysokimi dźwiękami. Śpiewa z uśmiechem, dodatkowo odzwierciedlając muzykę ruchem. Jest to piosenka artystki R&B Andry Day, odkrytej przez Steviego Wondera w 2010 roku. Przy tej okazji, polecamy posłuchać Amerykanki i jej niesamowitego głosu.

Bada wykonała również z Zico jego utwór I Am You, You Are Me na Golden Disk Awards. Kilka miesięcy wcześniej można było usłyszeć jej wersję piosenki

Bada posiada swoje konta na YouTube, Instagramie i Facebooku.

źródła: (1)(2)(3)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *