Billboard przygotował zestawienie najczęściej oglądanych k-popowych klipów w grudniu zeszłego roku. Jakie utwory zyskały przychylność publiczności w Stanach Zjednoczonych i na świecie?

W ostatnim miesiącu 2016 byliśmy świadkami jednego z najbardziej wyczekiwanych comebacków tego roku. Wraz z premierą pełnego albumu „MADE” zadebiutowały trzy nowe utwory BIGBANG. Do dwóch z nich powstały wideoklipy, które wskoczyły na listy Billboard. W obu zestawieniach FXXK IT znajduje się na pierwszym miejscu. Zaraz za nim plasuje się Last Dance.

Swoją międzynarodową popularność zaznaczył także inny boysband, EXO. Ich zimowy singiel, For Life, pojawił się w obu rankingach, kolejno na szóstym oraz czwartym miejscu. Poza tym, najniższe podium zestawień należy do Chanyeola i jego kolaboracji z Punch. Stay With Me zostało nagrane na potrzeby dramy „Guardian: The Lonely and Great God”. Nie jest to jedyne OST do “Goblina”, które trafiło na listy. Znajdziemy na nich także Beautiful Crush’a oraz My Eyes 10cm.

Zagraniczni słuchacze chętnie sięgali także po nowy utwór SEVENTEENBOOMBOOM. W obu rankingach znalazły się również przedstawicielki płci pięknej – Heize ze Star oraz Hyoyeon ze swoim solowym utworem z SM STATION, Mystery.

Zestawienia pokazały, że debiutanci też są popularni wśród międzynarodowej publiczności. K.A.R.D, nowa mieszana grupa, zdobyła przychylność słuchaczy swoim pierwszym utworem Oh NaNa. Natomiast Pentagon, najnowszy zespół Cube Entertainment, wskoczył na listę USA, dzięki Can You Feel It.

TOP10 teledysków w USA (grudzień 2016):

 1. BIGBANG, FXXK IT
 2. BIGBANG, Last Dance
 3. Chanyeol & Punch, Stay With Me
 4. SEVENTEEN, BOOMBOOM
 5. K.A.R.D, Oh NaNa
 6. EXO, For Life
 7. Hyoyeon, Mystery
 8. Heize, Star
 9. Crush, Beautiful
 10. Pentagon, Can You Feel It

TOP10 teledysków na świecie (grudzień 2016):

 1. BIGBANG, FXXK IT
 2. BIGBANG, Last Dance
 3. Chanyeol & Punch, Stay With Me
 4. EXO, For Life
 5. Crush, Beautiful
 6. SEVENTEEN, BOOMBOOM
 7. Heize, Star
 8. Hyoyeon, Mystery
 9. 10cm, My Eyes
 10. K.A.R.D, Oh NaNa

BIGBANG – FXXK IT

źródło: (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *