Podziel się:

MAMA 2016 zakończona! Nasz portal prowadził relację minuta po minucie na stronie TUTAJ oraz na Snapchacie – @siedem.pop. Sprawozdanie w pigułce znajdziecie natomiast w tym artykule. 

Tegoroczne nagrody Mnet Asian Music Awards rozdane! Co ciekawego wydarzyło się na gali?

Pierwszą w historii nagrodę „Best Of Next”, jeszcze podczas trwania czerwonego dywanu, zdobyły dwa zespoły: BLACKPINK (żeńska grupa) oraz Monsta X (męska grupa). Do 20:00 KST trwało także głosowanie na „Best Asian Style”. Fani mogli wybierać swojego faworyta w serwisach społecznościowych. Ostatecznie statuetkę w tej kategorii zdobyło EXO. Poznaliśmy także najpopularniejsze zespoły na świecie. „Worldwide Famous Artist” zostało GOT7, a World Performer”SEVENTEEN

Najważniejsze były jednak trzy statuetki, które zostały wręczone na końcu gali. „Piosenką Roku 2016” możemy nazywać od dzisiaj Cheer Up TWICE, „Artystą Roku” zostali Bangtan Boys, a „Album Roku” należy do EXO za ich płytę „EX’ACT”.

Poniżej znajdziecie pełną listę wygranych w pozostałych kategoriach: 

Najlepszy Nowy Męski Artysta 

  1. NCT 127
  2. SF9
  3. ASTRO
  4. KNK
  5. PENTAGON

 Najlepszy Nowy Żeński Artysta

  1. BLACKPINK
  2. gu9udan
  3. Bolbbalgan4
  4. I.O.I
  5. WJSN (Cosmic Girls)

Najlepsza Męska Grupa 

  1. EXO
  2. iKON
  3. BTS
  4. Block B
  5. SHINee
  6. Infinite

Najlepsza Żeńska Grupa 

  1. TWICE
  2. Red Velvet
  3. MAMAMOO
  4. GFRIEND
  5. Wonder Girls

Najlepszy Artysta 

  1. Park Hyo Shin
  2. PSY
  3. Lim Chang Jung
  4. Zico
  5. Crush

Najlepsza Artystka 

  1. Baek A Yeon
  2. Ailee
  3. Lee Hi
  4. Jeong Eun Ji
  5. Tae Yeon

Najlepszy Solo Występ Taneczny

  1. Luna – Free Somebody
  2. Jun Hyo Seong – Find Me
  3. Taemin – Press Your Number
  4. Tiffany – I Just Wanna Dance
  5. HyunA – How’s This?

Najlepszy Męski Grupowy Występ Taneczny

  1. EXO – Monster
  2. GOT7 – Hard Carry
  3. Monsta X – All in
  4. BTS – Blood Sweat & Tears
  5. VIXX – Fantasy
  6. SEVENTEEN – Pretty U

Najlepszy Żeński Grupowy Występ Taneczny

  1. AOA – Good Luck
  2. TWICE – Cheer Up
  3. Red Velvet – Russian Roulette
  4. Sistar – I Like That
  5. GFRIEND – Rough

Najlepszy Męski Solo Występ Wokalny

  1. DEAN – D (half moon)
  2. Eric Nam – Good For You
  3. Lim Chang Jung – The Love That I Committed
  4. Jang Beom June – Fallen in Love (Only with You)
  5. Crush – Don’t Forget

Najlepszy Żeński Solo Występ Wokalny

  1. Baek A Yeon – So-So
  2. Yerin Baek – Across The Universe
  3. Ailee – If You
  4. Jeong Eun Ji – Hopefully sky
  5. Tae Yeon – Rain

Najlepszy Grupowy Występ Wokalny

  1. Davichi – Beside Me
  2. MAMAMOO – You’re The Best
  3. BEAST – Ribbon
  4. BTOB – Remember that
  5. Urban Zakapa – I Don’t Love You

Najlepszy Występ Zespołowy

  1. 10cm – What The Spring??
  2. CNBLUE – You’re So Fine
  3. DAY6 – Letting Go
  4. FTISLAND – Take Me Now
  5. Guckkasten – Pulse

Najlepszy Występ Raperski

  1. GARY – Lonely Night
  2. Dok2 – 1llusion
  3. San E, Mad Clown – Sour Grapes
  4. Clamm, BewhY – puzzle
  5. Zico – I Am You, You Are Me

Najlepsza Kolaboracja

  1. MOBB (Mino & Bobby) – Hit Me
  2. Park Kyung ft. Eunha – Inferiority Complex
  3. BoA ft. Beenzino – No Matter What
  4. Suzy ft. Baekhyun – Dream
  5. Eric Nam ft. Wendy – Spring Love

Najlepszy Teledysk

  1. BLACKPINK – Whistle
  2. DEAN – bonnie & clyde
  3. GAIN – Carnival (The Last Day)
  4. BTS – Blood Sweat & Tears
  5. Wonder Girls – Why So Lonely

Najlepsze OST

  1. Gummy – Moonlight Drawn by Clouds ( Moonlight Drawn by Clouds)
  2. Davichi – This Love (Descendants of the Sun)
  3. Ben – Like a Dream (Another Miss Oh)
  4. Lee Juck – Don’t Worry (Reply 1988)
  5. Jang Beom June – Reminiscence (Signal)

WYSTĘPY:

NCT – Black on Black

Taemin – Guess Who, Soldier, Goodbye

GFRIEND i SEVENTEEN – BOOM BOOM + NAVILLERA + Adore U Musical ver. + VERY NICE + występ taneczny + Rough

Suzy x Baekhyun – Dream

DEAN – D (half moon), Crush – Don’t Forget, Zico – Eureka oraz Boys and Girls; Fanxychild – Bermuda Triangle

NCT 127/Taeyong&Jooheon – Fire Truck/Rap Perf., Monsta X – Fighter

Lee Juck i Ko Sang Ji – Don’t Worry

I.O.I – PICK ME + Very Very Very, TWICE – Cheer up + TT

Timbaland & Eric Nam – Body

BTS – Boys Meets Evil Part.1 + Boy Meets Evil Part.2 + Blood Sweat&Tears, Fire

BewhY&PREPIX – Forever, BewhY&YIRUMA&PREPIX – Day Day

Taeyeon – Rain

EXO – TRANSFORMER + Monster