W nocy 17 listopada seulska policja dostała zgłoszenie, które dotyczyło członka Super Junior, Kangina. Przeczytajcie oficjalne oświadczenia w tej sprawie.

O godzinie 4:30 KST 17 listopada do oddziału seulskiej policji w Gangnam wpłynęło zgłoszenie dotyczące Kangina. Pierwsze doniesienia medialne mówiły o tym, że wokalista stosował przemoc wobec swojej dziewczyny w jednej z restauracji. Kilka godzin później przedstawiciel służb wypowiedział się na ten temat, ujawniając więcej szczegółów. Sprostowano, że wydarzenie miało miejsce w escort barze/room salonie w dzielnicy Nonhyeon w Seulu. Jest to typ barów, do których udają się głównie mężczyźni. Podzielone są one na pokoje, w których za odpowiednią opłatą klienci mogą spędzić czas z hostessami. Rangę danego salonu determinują ceny i seksualne usługi, jakie są w nim dostępne. 

Na miejscu obecna była kobieta, która powiedziała, że jest partnerką Kangina. Przedstawiciel policji zaznaczył jednak, że to informacja, która powinna być potwierdzona przez artystę lub jego agencję. „Kangin był pod wpływem alkoholu, jednak nie był całkowicie pijany. Został jedynie pouczony, ponieważ obie strony konfliktu doszły do porozumienia na miejscu”, dodał. Sprawa nie została potraktowana jako przestępstwo, bo nie nastąpiło uszkodzenie mienia, a ofiara nie została skrzywdzona fizycznie. Kobieta nie chciała także, by Kangin poniósł konsekwencje swojego zachowania, więc dostał on jedynie słowne pouczenie i nie został spisany przez policję. 

Agencja artysty, Label SJ, po skontaktowaniu się z piosenkarzem, wydała oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Przeczytacie je poniżej: 

„Po pierwsze, chcemy przeprosić za sytuację, która spowodowała publiczną krytykę. Podczas wydarzenia, Kangin wdał się w kłótnię z przyjacielem/przyjaciółką w trakcie spotkania zakrapianego alkoholem. Było to przyczynkiem nieporozumienia i doprowadziło do wezwania policji. [Kangin] przeprosił osobę zaangażowaną w kłótnię i sprawa została rozwiązana na miejscu. Jeszcze raz przepraszamy za zakłócenie spokoju, pomimo przerwy Kangina w aktywnościach i jego czasu na refleksję [nad swoimi czynami].”

Przez zaistniałą sytuację w mediach zawrzało, a na artystę wylała się fala krytyki, także fanów Super Junior. Przypomnijmy, że Kangin od 2016 roku jest wyłączony z aktywności zespołu. Wokalista ma za sobą dwa incydenty związane z alkoholem. W 2009 roku on i jego znajomi wdali się w bójkę po pijanemu. W zeszłym roku został ukarany natomiast za spowodowanie wypadku samochodowego. Pod wpływem alkoholu wjechał swoim autem na chodnik i uderzył w latarnię przy sklepie spożywczym. 

 

źródła: (1)(2)(3)(4)(5)(6)
źródło zdjęcia: Oficjalna Strona Super Junior

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.