Star News informuje, że iKON i WINNER są pierwsi w kolejce do wydania nowych albumów.

Udany debiut WINNERA z „EXIT: E” i Lee Hi z „Seoulite” to dopiero początek muzycznych wydarzeń w YG Entertainment tego roku. Na 2 maja wytwórnia zapowiedziała comeback duetu Akdong Musician. Po zakończonej promocji, Lee Chan Hyuk ma odbyć służbę wojskową. Następnymi w kolejce do wydania albumu są WINNER i iKON. Na datę swojego powrotu czeka też 2NE1, które wystąpią w mniejszym składzie po odejściu Minzy.

Star News cytuje przedstawiciela, który mówi, że Yang Hyun Suk pracuje nad nowymi albumami obu zespołów. Dodaje też, że produkcje mają niedługo zostać wydane. „Zabawna rzecz jest taka, że zespoły ze sobą rywalizowały, a teraz jest szansa, że będą się promować w tym samym czasie. YG dużo się nad tym zastanawia.” Co znaczy „niedługo” – jeszcze nie wiadomo.

Przypomnijmy historię obu zespołów. WINNER (Team A) i iKON (Team B) rywalizowali ze sobą w programie Who Is Next w 2013 roku. Wygrał wtedy WINNER i rok później wydał debiutancką płytę „2014 S/S”. W tym samym roku Team B dostał szansę stworzenia zespołu w programie Mix & Match, który miał zadecydować o końcowym wyglądzie grupy. Prócz wyjściowego 6-osobowego składu pojawiły się bowiem trzy nowe osoby. Yang Hyun Suk nazwał nowy boysband iKON („k” symbolizuje Koreę, której mają być ikoną). We wrześniu 2015 roku chłopcy zadebiutowali z pierwszą płytą – „Welcome Back”. Bardzo szybko pojawili się na koncertach w Chinach i Japonii.

WINNER prócz promowania płyty pojawi się w „Half Moon Friends”. Mino będzie też producentem w nowym programie JTBC „Hip-Hop Nation”. 23 kwietnia w Busanie, WINNER zagra ostatni koncert z EXIT TOUR 2016. IKON natomiast wczoraj (21 kwietnia) wystąpił w Tajpej. Na 22 czerwca zapowiedziano wydanie DVD z „iKONCERT 2016 SHOWTIME TOUR” w hali widowiskowej Budokan w Japonii.

Co sądzicie o pomyśle wspólnego comebacku obu zespołów?

Jeden komentarz “iKON i WINNER szykują nowe albumy”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.