Zadebiutował czwarty zimowy mini-album w karierze EXO. Co w tym roku boysband przygotował dla swoich fanów?

W drugi dzień Świąt, 26 grudnia, EXO wydało „Universe”, swoją czwartą zimową płytę. Początkowo krążek miał zostać udostępniony 21 grudnia, jednak SM Entertainment postanowiło przesunąć premierę albumu o kilka dni. Całą promocję mogliście śledzić TUTAJ

Słowa Universe napisała Yoon Sa Ra, która wcześniej stworzyła dla EXO tekst do Miracles in December. Tytułowy singiel zimowego albumu jest emocjonalną, pop-rockową balladą. Chociaż wita nas delikatnymi dźwiękami pianina, w dalszej części podkład rozbudowany jest o wyrazistą gitarę elektryczną. Główną rolę w piosence grają jednak wokale zespołu. Boysband śpiewa o uczuciach zakochanego, który przyznaje, że popełnił wiele błędów i rozumie, czemu ukochana osoba chciała się z nim rozstać. Nie potrafi się z tym jednak pogodzić. Wyznaje, że jest w stanie przeszukać dla niej cały wszechświat, by ją znaleźć i przekonać do powrotu.

Motywem przewodnim klipu do Universe są różne postacie kawy. Teledysk jest pełen metafor, symbolizujących poplątane emocje, które towarzyszą bohaterowi tekstu. Jest skromnie i spokojnie, co oddaje charakter utworu. MV to typowe zimowe wideo, w którym pora roku ujawnia się między innymi w ciepłych strojach boysbandu.

Na „Universe” znalazło się łącznie osiem utworów, w tym trzy różne wersje tytułowego kawałka płyty, Universe. W tworzenie piosenek zaangażował się także Chen, który napisał tekst do Lights Out

  1. Universe
  2. 為心導航 (Universe Chinese Ver.) – chińska wersja tytułowego singla. Tekst piosenki napisała Xiao Han, która jest także autorką chińskiej wersji For Life z zeszłorocznego zimowego albumu EXO.
  3. 지나갈 테니 (Been Through) – jego brzmienie jest zainspirowane rockiem, z perkusją, gitarą elektryczną i mocnymi dźwiękami klawiszy. Słowa utworu niosą ze sobą pocieszające przesłanie. Mimo, że teraz jest ciężko i źle, wkrótce cierpienie przeminie i przyjdą lepsze dni.
  4. Stay – jednym z autorów tekstu jest raper H1GHR Music, Sik-K. Piosenka jest mieszanką soul i popu, w której główną rolę grają dźwięki pianina połączone z wyrazistą perkusją. Opowiada o bólu, który bohater tekstu przeżywa po rozstaniu z ukochaną osobą. Chociaż bardzo chciałby, żeby ta nie odchodziła, wie, że w końcu uczucia przeminą.
  5. Fall – rytmiczny kawałek R&B, którego refren z intensywnymi basami i syntezatorem przywodzi na myśl klasycznego Justina Timberlake’a. Jego słowa oddają uczucia osoby, która się zakochuje i czuje, jakby „spadała” w otchłań różnych uczuć. Jej myśli opanowuje tylko druga połówka.
  6. Good Night – delikatna ballada, która, zgodnie z tytułem, świetnie sprawdzi się na wyciszenie przed snem. Mówi o osobie, która może spotkać się ze swoją byłą drugą połówką jedynie w snach.
  7. Lights Out – utwór wykonuje jedynie czterech członków EXO: Baekhyun, Chen, D.O. oraz Suho. Ballada, w której spokojną atmosferę buduje pianino połączone z wiolonczelą. Tekst Lights Out został napisany przez Chena. Jest uroczym wyznaniem do ukochanej osoby, że ta nie jest sama i zawsze ma oparcie w swoim partnerze.
  8. Universe (CD Ver.) – trzecia wersja tytułowego singla, która ma nieco zmieniony tekst w porównaniu do oryginału.

Universe znalazło się na szczycie czterech koreańskich rankingów muzycznych: Melon, Genie, Bugs oraz Soribada. Zaraz za nim uplasowało się Been Through. Wyniki wszystkich utworów z płyty znajdziecie w galerii poniżej (pochodzą z 26 grudnia, 12:30 czasu polskiego):

„Universe” trafiło na pierwsze miejsca na iTunes w łącznie 26 krajach na świecie. W Polsce album znalazł się najwyżej na 4.  pozycji. By sprawdzić wyniki z 26 grudnia z godziny 20:00 (naszego czasu) wystarczy kliknąć na zdjęcie, by je powiększyć:

universe_kworb_2612_2000-vert

Dzięki tym wynikom, płyta zajęła trzecie miejsce w dziennym rankingu najpopularniejszych płyt na iTunes z 26 grudnia:

Kilka godzin przed premierą „Universe”, SM Entertainment opublikowało galerię nowych zdjęć konceptowych albumu. Znajdziecie je także u nas:

 

Jak podoba Wam się nowy zimowy album EXO?

 

źródło zdjęcia: Oficjalna Strona EXO
źródła: (1)(2)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *