Raper LIVE wydał swoje pierwsze EP z kolejnymi teledyskami.

Równocześnie z premierą „Coming To You LIVE”, 15 marca o 12:00 KST, światło dzienne ujrzały dwa klipy z gościnnym udziałem Crusha, Loco i Jaya Parka. Reżyserem wideo jest członek Dream Perfect Regime, Christianyu.

W tytułowym utworze, Right Here Right Now, raper zaprasza do tańca. Ciężka melodia potęgowana jest zagłuszonymi głosami i jednocześnie jest przełamywana perkusją. LIVE stwarza swoją rytmikę, nie ograniczając się do jednej linii melodycznej, dołącza do niego Loco z szybkimi wstawkami i śpiewający Jay Park, łagodzący rap wcześniejszej dwójki.

Wideoklip w czarno-białych kolorach, nagrany jest w eleganckich pomieszczeniach, pełnych ram obrazów, półek z książkami i zastawy.


Bezpośrednią inspiracją do stworzenia Laputa był latający zamek, przedstawiony w japońskim filmie z 1986 roku Hayao Miyazaki pod tytułem „Laputa – podniebny zamek”. W Polsce film miał swoją premierę w 2007 roku.

Nie jest to jednak oryginalny utwór, w którym pojawia się ten motyw. Jest on zaczerpnięty z powieści Jonathana Swifta „Podróże Guliwera” z 1726 roku. Główny bohater, po napaści piratów, zostaje uratowany przez mieszkańców latającej wyspy – Laputy. Jest to królestwo muzyków i matematyków, którzy mimo swojej wielkiej wiedzy, nie potrafią użyć jej w praktyce.

Fragment tekstu piosenki „Girl your body be like Laputa” nawiązuje do bohaterki japońskiego filmu, Sheet’y, która spada z nieba i znajduje ją chłopiec o imieniu Pazu. W scenie dziewczynkę otacza światło, co dodaje jej magicznego wyrazu.

Teledysk utrzymany jest w ciepłych barwach. Obraz pływa, powiela się, kolory się odwracają, chwilami gryzą swoim nasyceniem, artyści otoczeni są niesamowitym tłem wieczornego nieba lub kosmosu. Wydawać się może, że są na innej planecie. Jest to charakterystyczny styl artystów z Dream Perfect Regime.

Co do samego utworu, podstawą jest melodia łącząca organy z całym zestawem elektronicznych dźwięków i perkusyjnych wstawek. Rap LIVE jest rytmiczny, taneczny. Crush wprowadza inny, bardziej melodyjny rytm.

 

Wcześniej informowaliśmy o duecie LIVE  z Dean’em. Równocześnie z Know Me ukazał się teledysk do Please, w którym usłyszymy amerykańskiego rapera Dumbfoundead i uczestników „Show Me The Money” – G2 i Kim Hyo Eun’a.

Cztery dni temu LIVE opublikował na swoim Instagramie pełną tracklistę z zapowiedzią kolejnego wideo.

 

 


źródła: (1)(2)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *